[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 09. 2021   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM uvádza nový projekt Eco challenge zameraný na ekologické výzvy
P:3, 06. 11. 2018 15:40, DOM

Bratislava 6. novembra (TK KBS) V tomto školskom roku Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) prichádza s projektom plným ekologických výziev s názvom Eco challenge. Projekt sa zaoberá témou ekologického životného štýlu. Prostredníctvom zaujímavých videí, ktoré budú pravidelne vychádzaťchce ZKSM inšpirovať mladých k starostlivosti o životné prostredie.

ZKSM sa v rámci svojej stratégie práce s mládežou zameriava na niekoľko cieľov, ako je participácia mladých ľudí na živote spoločnosti, prejavovanie spoločenskej solidarity prostredníctvom dobrovoľníctva, či dlhodobá podpora činnosti smerujúcej k uznaniu hodnoty a prínosu práce s mládežou. Okrem toho sa ZKSM zameriava aj na podporu zdravia a zdravého životného štýlu mládeže a prepojenie práce s mládežou na aktuálne potreby a výzvy, ktorým čelí mládež v Slovenskej republike.

ZKSM sa venuje aj výchove mladých v oblasti vyváženého životného štýlu a ochrany životného prostredia. Prostredníctvom vzdelávacích programov, ako je Animátorská škola, Líderská animátorská škola, Škola autentických sŕdc, ZKSM ponúka mladým nielen rast v animátorských, či líderských zručnostiach, ale vedie ich aj k zdravému životnému štýlu. “Svet stojí na pokraji ekologickej krízy a téma ochrany životného prostredia by preto nám kresťanom nemala byť vôbec ľahostajná, práve naopak. Pápež František poukazuje na to, že náš život s Ježišom sa má prejaviť v každej oblasti života, teda aj v zodpovednom prístupe k darom, ktoré nám Boh zveril,” hovorí Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM.

Okrem toho tento školský rok ZKSM prichádza s novým projektom zameraným na pozitívne ovplyvňovanie mladých v oblasti ekológie. Inšpiráciou k tomuto projektu je encyklika pápeža Františka s názvom Laudato si. Tá sa venuje ochrane a starostlivosti o náš spoločný domov, o našu zem. “Projekt bude prebiehať počas celého školského roka. Každý mesiac uverejníme krátke motivačné video s jednoduchou ekovýzvou. Spolu s rôznymi podnetmi a zaujímavosťami z oblasti ekológie sa projekt bude v intenzívnej online kampani venovať témam, ako je eliminovanie produkcie odpadu alebo zodpovedné nakupovanie,” vysvetľuje Zuzana Vengliková, koordinátorka projektu Eco challenge.

ZKSM sa už dvadsaťsedem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20181106025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]