TK KBS

Dnes je piatok 14. 08. 2020   Meniny má Mojmír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Orave sa uskutočnil seminár Kresťan na vidieku - Zdravý vidiek
P:3, 22. 10. 2018 13:20, DOMOravská Lesná 22. októbra (TK KBS) V dňoch 19. a 20. októbra sa v Oravskej Lesnej uskutočnil seminár Kresťan na vidieku - Zdravý vidiek, na ktorom sa zúčastnili aktívni kresťania so záujmom angažovať sa pri rozvoji vidieka na Slovensku v duchu kresťanských princípov. Organizátorom podujatia bolo Fórum kresťanských inštitúcii v spolupráci s Nadáciou Antona Tunegu a Nadácie Hannsa Seidela na Slovensku.

Cieľom podujatia bolo vytvoriť sieť aktívnych a angažovaných ľudí, ktorým chceme poskytnúť priestor pre efektívne pomenovanie hlavných problémov pri rozvoji vidieka a zdieľať inovatívne myšlienky a návrhy, ktoré by mohli zmeniť prístup k tejto téme. Fórum kresťanských inštitúcií zastupoval na seminári jeho predseda Tomáš Kuzár. “Spoločne s viac ako 15 účastníkmi sme dva dni hľadali cesty, ako pomôcť vidieku v kresťanskom duchu. V rozhovoroch s účastníkmi sme sa utvrdili v presvedčení, že tento projekt je veľmi vítaný a prichádza akoby v hodine dvanástej," uviedol.

Podľa slov Mareka Degru z Nadácie Antona Tunegu, ktorá bola spoluorganizátorom seminára, život na vidieku má zmysel. “Cez víkend sme na Orave absolvovali inšpiratívne stretnutie s ľuďmi, ktorí na vidieku žijú/chcú žiť a záleží im na tom, aby bol vidiek aj pre budúce generácie hodnotným miestom pre život. Vidiecke sídla napr. v sebe nesú vysoký potenciál pre rozvoj rodinného a malého podnikania. Preto budeme hľadať cesty k tomu, ako môžeme napomôcť rozvoju týchto myšlienok," dodal.

Zdravý kresťanský vidiek je dobrým riešením pre rodinný život, podporuje solidaritu medzi generáciami, dáva priestor na budovanie vzťahov a predstavuje alternatívu globalizovanej a individualistickej spoločnosti. Stretnutie sa uskutočnilo vďaka finančnej podpore Nadácie Hannsa Seidela na Slovensku. Aktuálne sú plánované ďalšie podobné stretnutia, ktoré sa uskutočnia 30.11 - 1.12 a 7.12 - 8.12. V najbližších dňoch bude zverejnená oficiálna pozvánka na tieto stretnutia.

Fórum kresťanských inštitúcií ako významný partner organizácií na Slovensku aj v Európe v rôznych oblastiach chce napomôcť pri presadzovaní zmysluplných riešení na národnej úrovni. Je to platforma spolupráce a nástroj na prevzatie zodpovednosti kresťanských laikov za veci verejné. Jeho víziou je zrozumiteľným a prijateľným spôsobom a spoluprácou kresťanských inštitúcií vnášať kresťanské hodnoty a postoje do spoločnosti. Ako neformálna platforma funguje od roku 1996, od roku 2004 ako občianske združenie. V súčasnosti združuje takmer 60 inštitúcií a spolupracuje s vyše 50 inštitúciami.

TK KBS informovala Stanislava Dragošeková( TK KBS, sdr; ml ) 20181022028   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020