TK KBS

Dnes je sobota 04. 04. 2020   Meniny má Izidor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František prijal prezidenta Kórejskej republiky Mun Čä-ina
P:3, 18. 10. 2018 19:01, ZAHVatikán 18. októbra (RV) Pápež František prijal vo Vatikáne prezidenta Kórejskej republiky Mun Čä-ina. Stretnutie, na ktoré prišiel juhokórejský prezident spolu s manželkou a 15-člennou delegáciou, sa uskutočnilo vo štvrtok 18. októbra v Apoštolskom paláci. Po súkromnom rozhovore s pápežom a výmene darov sa prezident Mun Čä-in následne stretol so štátnym sekretárom Pietrom Parolinom a so sekretárom pre vzťahy so štátmi Mons. Paulom Richardom Gallagherom.

Ako sa uvádza v komuniké zverejnenom Tlačovým strediskom Svätej stolice, pri rozhovoroch vedených v srdečnej atmosfére potvrdili dobré bilaterálne vzťahy a poukázali na „pozitívny príspevok Cirkvi v sociálnej, vzdelávacej a zdravotníckej oblasti, ako aj pri podpore dialógu a zmierenia medzi Kórejčanmi“. Diplomatickí partneri „ocenili spoločné úsilie podporovať každú užitočnú iniciatívu, ktorá umožní prekonať ešte jestvujúce napätia na Kórejskom polostrove, aby sa otvorilo nové obdobie pokoja a rozvoja.“ V závere oficiálnych rokovaní sa tiež venovali niektorým regionálnym otázkam.

Prezident Kórejskej republiky sa v rámci svojho programu vo Vatikáne dnes večer zúčastnil na „Omši za pokoj“, ktorú slávil štátny sekretár kardinál Pietro Parolin v Bazilike sv. Petra. Veriaci sa pri nej spojili v modlitbe za mier na Kórejskom polostrove.
Kardinál Parolin vo svojej homílii poukázal na skutočnosť, ako veľmi je dôležité vyprosovať pokoj v modlitbe. Upozornil aj na rozdiel medzi pokojom, ktorý dáva svet a tým, ktorý dáva Ježiš:

„Zaiste, ako ľudia dobrej vôle my všetci vieme, že pokoj sa buduje každodennými rozhodnutiami, serióznym úsilím v službe spravodlivosti a solidarity, podporovaním práv a dôstojnosti ľudskej osoby a zvlášť prostredníctvom starostlivosti o najslabších. Ale pre toho, kto verí, pokoj je v prvom rade darom, ktorý pochádza zhora, od samotného Boha. Ba viac, je plným ukázaním sa prítomnosti Boha, toho, ktorého proroci ohlasovali ako Knieža pokoja.

Rovnako dobre vieme, že pokoj, ktorý pochádza od Boha nie je abstraktná a vzdialená myšlienka, ale skúsenosť konkrétne prežívaná na každodennej ceste životom. Je to, ako viackrát povedal pápež František, «pokoj uprostred súžení». Preto, keď Ježiš prisľúbil pokoj učeníkom, dodal tiež: «Nie ako ho svet dáva, ja vám ho dávam».“( TK KBS, RV ab; ml ) 20181018022   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 390 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020