[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 12. 07. 2025   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Kňazi eparchie sa zamýšľali nad spôsobmi angažovania sa vo svete
P:3, 16. 10. 2018 16:42, DOM


Košice 16. októbra (TK KBS) Na košickom eparchiálnom úrade sa konal v rámci permanentnej formácie Kňazský deň pre kňazov Košickej eparchie. Témou stretnutia bol spôsob života a angažovania sa kňazov v minulosti a súčasnosti. 

Po spoločnej modlitbe Tretieho času, ktorú viedol košický eparcha Milan Chautur CSsR, odprezentoval prednášku Spôsob života kňazov východnej cirkvi na našom území v období Užhorodskej únii (1646) prof. Peter Zubko, kňaz Košickej arcidiecézy, ktorý pôsobí ako samostatný vedecký pracovník Slavistického ústavu Slovenskej akadémie vied a archivár Arcidiecézneho archívu v Košiciach.

V druhej časti Jozef Maretta a Erik Zbiňovský zo Slovenského dohovoru za rodinu rozprávali o spôsobe angažovania sa kňazov v zápase o rodinu v súčasnosti s dorazom na nebezpečenstva gender ideológie.

Súčasťou kňazského dňa bola aj prezentácia historického dokumentu o obnove Gréckokatolíckej cirkvi v Československu v roku 1968 s názvom Vzkriesenie, ktoré vyrobilo o.z. Byzantinos.

Záver stretnutia patril diskusii k prezentovaným témam a rôznym informáciám a oznamom.

( TK KBS, TSKE; ml ) 20181016036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]