TK KBS

Dnes je štvrtok 24. 09. 2020   Meniny má Ľuboš, Ľubor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Považanoch slávili veriaci koncom septembra trojdnie s pátrom Piom
P:3, 01. 10. 2018 11:50, DOMPovažny 1. októbra (TK KBS) V roku 2018 si pripomíname 50. výročie úmrtia sv. pátra Pia a sté výročie jeho stigmatizácie. Vo farnosti Považany sa na spomienku týchto dvoch udalostí pripravovali celý rok a zavŕšili ju v dňoch 20. až 23. septembra slávením trojdnia s pátrom Piom. Správca farnosti Považany po celý rok, jeden krát mesačne - vždy na 23. deň -  približoval považanským farníkom svätcovu životnú cestu a v júni zorganizoval púť do San Giovanni Rotondo a Pietrelciny. Jubilejný rok sv. pátra Pia zavŕšilo v dňoch 20. až 23. septembra, ktorý je výročným dňom úmrtia tohto kapucínskeho pátra, duchovne bohaté trojdnie, na ktoré boli pozvaní aj pátri kapucíni.

Páter Jozef Konc OFMCap. vo štvrtok 20. septembra hovoril o Bohu, ktorý nás miluje takých, akí sme, bezpodmienečne a otcovsky. Takto miloval aj chudobný rehoľník zo San Giovanni Rotondo, a svojou láskou zahŕňal všetkých bez rozdielu. Na druhý deň brat Marián Veselský OFMCap. povzbudil veriacich svojím silným svedectvom o Božej láske, ktorú zacítil už ako rehoľník. V kázni páter Félix Tkáč OFMCap. nadviazal na obraz milujúceho Boha z predchádzajúceho dňa a pripomenul poslucháčom,že my všetci  ľudia - či už si to priznáme alebo nie - sme hriešni, no láska Boha by nám mala pomáhať prichádzať k nemu a konať pokánie, meniť sa. V sobotu 22. septembra páter Félix hovoril o Božom slove a povzbudzoval veriacich čítať ho a meditovať nad ním, lebo ono formuje naše svedomie a dáva nám múdrosť, aj keď si to nemusíme vždy uvedomovať. Páter Pio sa až tak dokázal zahĺbiť do Božieho slova a tajomstiev sväte omše, že ju slúžil celé hodiny. Po večernej svätej omši nasledovala adorácia, doprevádzaná skupinou Timothy, ktorá rozozvučala celý kostol  piesňami chvál. Bonusom štvrtkového a piatkového večera bol dvojdielny film o živote pátra Pia, ktorý si veriaci mohli pozrieť v miestnom kultúrnom dome vždy po svätej omši. Hlboký duchovný zážitok bol umocnený aj zážitkom zo spoločenstva veriacich, ktorí si po premietaní spoločne pripravili malé agapé.

Slávnostnú nedeľnú liturgiu slávil správca farnosti Považany s pátrom Ondrejom Taranom OFMCap. Ten v príhovore okrem iného ľudí povzbudil k tomu, aby sa zhovárali s Bohom, modlili sa vlastnými slovami a tak si budovali s Otcom osobný vzťah. Príkladom nám má byť aj páter Pio, ktorý celý život prežíval s Ježišom veľmi blízke priateľstvo. Stálo ho to veľa bolesti, nepochopenia, odsudzovania, ale v konečnom dôsledku to stálo za to. Teraz už hľadí na svojho Majstra z tváre do tváre. Nedeľnú svätú omšu, po ktorej nasledovalo agapé na kostolnom dvore, obohatila aj dychová hudba z Veľkých Kostolian.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave / Mária Adamčíková( TK KBS, abutt; ml ) 20181001040   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020