[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 11. 08. 2022   Meniny má Zuzana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V kostole sv. Cyrila a Metoda v Poprade uviedli knihu Blažený človek
P:3, 01. 10. 2018 11:39, DOM

Poprad 1. októbra (TK KBS) V kostole svätých Cyrila a Metoda v Poprade predstavili knihu Blažený človek. Autor Jozef Marhefka, kaplán zo Starej Ľubovne v nej približuje spôsoby, ako sa modliť. Môžu nám v tom pomôcť aj biblické žalmy. 
Kniha Žalmy, škola modlitby vyšla v náklade tisíc kusov a je takmer vypredaná.

Autor sa zameral na štúdium žalmov, pretože videl potrebu prehĺbenia modlitby. To, čo naštudoval, prepracoval do knižnej podoby a rozhodol sa ponúknuť verejnosti. Modlitbou sa povznášame k Bohu. Väčšina z nás má skúsenosť, keď sa snaží, chce sa modliť a nejde to. „Štyridsiaty žalm povie veľmi pekné slová, keď povie čakal som čakal na Pána a on sa ku mne sklonil, vtedy sa stretnem v tej modlitbe s Bohom, keď sa Boh ku mne skloní. Môj pohľad na modlitbu v rozpätí dvoch žalmov. Dvadsiaty siedmy Hľadám božiu tvár a štyridsiaty - Čakám, keď on sa ku mne skloní," uviedol kňaz Jozef Marhefka.

„V mojom detskom veku ma učili, že to je povýšenie modlitba prosby, modlitba poďakovania, odprosenia. Pre mňa takou zaujímavou formou modlitby, modlitba orodovania. Nielenže sa modlím za seba, ale modlím, prosím za tých ostatných. Ježiš sa nemodlil najmä za seba, ale modlil sa za svojich učeníkov, za cirkev, za svojich nepriateľov," povedal autor knihy. Pri modlitbe je podľa neho vhodné vybrať si správny čas aj priestor. Existuje ale správny spôsob, ako sa modliť? „Každý z nás má ako Božie dieťa, každé dieťa má iný vzťah k svojim rodičom, asi ani jedno dieťa nemá rovnaký vzťah s rodičom, aj rodičia iným spôsobom niekedy prejavia ten vzťah k tomu dieťaťu. To znamená, že aj ten môj vzťah k Bohu nikdy nemôže byť nejaká šablóna, keď pozrieme praotcov, prorokov, svätcov, každý mal asi taký ten svoj spôsob modlitby," dodal Jozef Marhefka.

Zdroj: Rádio LUMEN( TK KBS, RL; ml ) 20181001039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus