[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 08. 2022   Meniny má Milica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Ružomberku inaugurovali nového rektora Katolíckej univerzity
P:3, 26. 09. 2018 15:48, DOM

Ružomberok 26. septembra RV) Pri príležitosti otvorenia nového akademického roka na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU), sa v stredu 26. septembra konala slávnostná bohoslužba Veni Sancte, ktorú celebroval veľký kancelár KU a košický arcibiskup-metropolita Mons. Bernard Bober spolu s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a bratislavským arcibiskupom-metropolita Mons. Stanislavom Zvolenským. Slávnosť v Kostole svätej Rodiny v Rybárpoli tak otvorila svoj v poradí už devätnásty akademický rok.

„Pán rektor, sme s Vami, počítajte s našou pomocou a modlitbami. Bude nás tešiť každá pozitívna správa o našej univerzite. Nech Vás sprevádza dobrá rada vašich najbližších poradcov a podpora v zázemí Vašej rodiny. Je na vás všetkých, hlavne na akademickej obci, študentoch a vedení univerzity a fakúlt, aby sme spoločne pri oslave dvadsiateho výročia vzniku univerzity mohli spokojne konštatovať, že Katolícka univerzita, je univerzitou komplexne dospelou, nielen v oblasti katolíckej viery a náuky, ale aj v oblasti akademického vzdelávania a bádania. V tomto máte plnú podporu Konferencie biskupov Slovenska a všetkých jej členov,“ povedal Mons. Bernard Bober, veľký kancelár KU a košický arcibiskup-metropolita.

Ruzomberok, inauguracia, novy, rektor, Katolicka

Po svätej omši nasledovalo slávnostné zhromaždenie akademickej obce a pozvaných hostí KU v Aule Jána Pavla II. spojené s inauguráciou nového rektora, ktorý zložil vyznanie viery a predpísaný sľub pri prevzatí úradu.

Rektor Katolíckej univerzity Jaroslav Demko vo svojom inauguračnom príhovore ešte raz poďakoval akademickému senátu a veľkému kancelárovi KU za dôveru a zdôraznil, že ako nový rektor chce vytvoriť podmienky na spoluprácu a sieťovanie sa. „Ak nebude naša univerzita silná ako celok, nebudú silné ani fakulty, ani katedry. Preto je mojím prianím a ambíciou, aby sa nám spoločne podarilo vytvoriť pulzujúci akademický ekosystém, v ktorom sa budeme navzájom posilňovať a povzbudzovať, ale kde budeme aj otvorení konštruktívnej kritike. Naším spoločným cieľom bude trvalo udržateľný rozvoj KU spolu s udržiavaním podmienok na prehlbovanie vnútorného života s Bohom medzi zamestnancami aj študentmi Katolíckej univerzity,“ zdôraznil nový rektor KU.

Okrem iného chce Demko ako nový rektor urobiť všetko pre to, aby Katolícka univerzita napredovala, aby vytvorila študentom a zamestnancom čo najlepšie podmienky pre duchovný rast a vzdelávanie. Taktiež otvoril diskusiu o zriadení technickej akadémie. „Sľubujem, že vyviniem tiež maximálne úsilie, aby naša univerzita bola Katolíckej cirkvi a zriaďovateľovi Konferencii biskupov Slovenska na ozdobu a radosť,“ podotkol na záver.

K slávnostnému zhromaždeniu akademickej obce sa prihovoril aj prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor Trnavskej univerzity v Trnave prof. doc. JUDr. Marek Šmid, PhD., ktorý vo svojom príhovore vyslovil novému rektorovi a celej KU želanie v zmysle dokumentu Ex corde ecclesiae. „Nech sa katolícka univerzita nebojácne a s nadšením púšťa po všetkých cestách vedomostí, uvedomujúc si, že predmet je ten, čo je sám cesta, pravda a život. Vážený pán rektor, nech Vás i Vašich spolupracovníkov sprevádza hĺbka týchto slov, aby ste mali silu a odhodlanie vynakladať námahu pri budovaní Vašej vzácnej inštitúcie. Nech žije, rastie a prekvitá.“

Funkčné obdobie nového rektora univerzity je štvorročné. Docent Ing. Jaroslav Demko, CSc. bol Akademickým senátom KU zvolený za rektora 9. mája 2018. Jaroslav Demko (58) pracoval na Technickej univerzite vo Zvolene a po mnohých skúsenostiach s manažmentom na viacerých pozíciách a s akademickým prostredím sa stal rektorom KU. Špecializuje sa na bioenergetiku, ekológiu, environmentalistiku a ekosystémové služby. Je tiež autorom vôbec prvého patentu na KU.

K správe bolo vydané FOTO.

TK KBS informoval Komunikačný tím KU

( TK KBS, kt; ml ) 20180926048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus