[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 24. 01. 2022   Meniny má Timotej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Európske katolícke sociálne dni 2022
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Z Ríma sa vrátili účastníci medzinárodnej vojenskej púte Ordinariátu
P:3, 24. 09. 2018 18:22, DOM

Rím 24. septembra (TK KBS) Z Večného mesta sa v sobotu vrátili účastníci trinástej medzinárodnej vojenskej púte Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky. Začala 16. septembra v Katedrále svätého Šebastiána v Bratislave - Krasňanoch. Pokračovala cestou do Assisi. V Ríme účastníci navštívili všetky štyri veľké rímske baziliky, tiež Baziliku svätého Klementa, Baziliku svätej Praxedy a Baziliku svätého Vavrinca.

Vrcholom púte bola generálna audiencia v stredu 19. septembra 2018, pri ktorej sa pápež František stretol s ordinárom Rábekom a osobne pozdravil aj Čestnú stráž Ministerstva obrany Slovenskej republiky a niekoľkých vybraných veriacich a kňazov pôsobiacich v štátnej službe. Pútnikov oslovila aj katechéza pápeža Františka o štvrtom Božom prikázaní „cti svojho otca i matku“, keďže sa tejto púte zúčastnili celé rodiny, na ktoré sa ordinariát zameriava osobitým spôsobom. Pápeža Františka ale naši pútnici nevideli iba raz. Svätý otec pred svojou pastoračnou cestou sa prišiel pomodliť do Baziliky Sancta Maria Maggiore, pred obraz Panny Márie Salus Populi Romani práve v čase, keď tam končila svätá omša slovenských pútnikov.

"Do svätého mesta Jeruzalema pútnikov priťahuje skutočnosť, že tam živý Kristus vykonal všetko to, čo bolo potrebné pre našu spásu. Večné mesto Rím zase bolo požehnané prítomnosťou apoštola Petra, ktorý sa stal zástupcom zmŕtvychvstalého Krista na zemi. Peter spolu s apoštolom Pavlom v tomto meste zomreli mučeníckou smrťou a ich hroby priťahujú pútnikov z celého sveta už takmer dve tisícročia. To je dôvod, prečo na toto miesto putoval aj Ordinariát Ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky na čele so svojim biskupom Františkom Rábekom, so svojimi vojakmi, policajtmi, colníkmi, príslušníkmi zboru väzenskej a justičnej stráže a príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a aj s ich rodinami," informoval Gabriel Benka - Rybár.

"Púť, ktorá sa zavŕšila v sobotu, obohatila každého z jej účastníkov. Niektorým pomohla lepšie pochopiť vlastný život a poslanie, niektorých posilnila vo viere, niekomu umožnila vykonať si dobrú svätú spoveď a dať si do poriadku svoj život, jednému z vojakov čestnej stráže sa počas tejto púte na Slovensku narodila prvorodená dcéra, takže už nikdy na toto mesto nezabudne. Rodičom padlých vojakov sa snažila pomôcť zmierniť bolesť zo straty nad svojimi padlými synmi," dodal Gabriel Benka - Rybár.( TK KBS, gbr; ml ) 20180924045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]