[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 02. 03. 2021   Meniny má Anežka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tím ZKSM sa stretol s vedúcimi oblastných centier v Otcovej stodole
P:3, 24. 09. 2018 11:58, DOMVažec 24. septembra (TK KBS) Počas uplynulého víkendu sa vo Važci v Otcovej stodole konala Celoslovenská rada ZKSM, kde sa stretli vedúci oblastných centier ZKSM alebo ich zástupcovia a spoločne rozhodovali o smerovaní celej organizácie ZKSM. Program prebiehal od piatku do nedele. Okrem oficiálnej časti bol vhodne doplnený neformálnym časom, ktorí účastníci strávili rozhovormi a spoločenským programom.

Oficiálny program CSR sa začal duchovným povzbudením od predsedu ZKSM, kňaza Jána Buca s názvom "Kam som už prišiel a kde mám byť?” Ten povzbudil účastníkov k vnútornej motivácii neostať na jednom mieste, ale ísť dopredu, snívať Božie sny a prijímať výzvy, ktorými rastieme vo viere. “Boh nás volá ďalej ako len za dvere našej izby, spoločenstva, regiónu, či organizácie. Cieľom je večný život, ku ktorému spejeme nie sami, ale spolu s našimi bratmi a sestrami okolo nás,” hovorí Ján Buc.

V programe odzneli dôležité informácie ohľadom nahlasovania podujatí do nového systému, registrácie členov, dôležitých termínov. Počas leta tím ZKSM vytvoril strategický plán organizácie na najbližšie obdobie troch rokov, ktorý predstavil vedúcim oblastných centier na uplanulom stretnutí. Počas víkendu Celoslovenská rada ako najvyšší orgán ZKSM zvolila nových členov do predsedníctva a kontrolnej komisie.

Okrem administratívnej a finančnej podpory spoločenstiev sa ZKSM zameriava na osobný rozvoj mladých ľudí v spoločenstvách. Na Celoslovenskej rade členovia tímu informovali o nových otvorených seminároch programu UpGrade. “Prostredníctvom neho chce ZKSM poskytovať svojim spoločenstvám cielenú pomoc na základe ich konkrétnych potrieb.

Okrem rozvojových semínárov, ZKSM ponúka spoločenstvám aj individuálne konzultácie a osobné vedenie,” hovorí Eduard Filo, koordinátor programu. Ďalším krokom v osobnom kontakte so spoločenstvami tím ZKSM pravidelne organizuje aj osobné stretnutia s vedúcimi spoločenstiev. Táto iniciatíva nesie názov Connected.

Do smerovania organizácie a rozhodovania sa v ZKSM svojim hlasom zapájajú vedúci oblastných centier. Tí sa okrem svojej dobrovoľníckej práce v oblastných centrách, kde zodpovedajú za jednotlivé spoločenstvá v regiónoch venujú aj iným aktivitám v oblasti práce s mládežou. Niekoľkí z nich absolvovali školenie o manažmente dobrovoľníkov.

Na stretnutí vo Važci predstavili workshop na tému “Ako pestovať a zalievať vnútornú motiváciu”, z ktorého si každý z účastníkov odniesol do praxe nové podnety pre prácu s dobrovoľníkmi.

ZKSM sa už dvadsaťšesť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20180924042   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]