[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 10. 2021   Meniny má Hedviga       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deti prosia za svet bez vojen, opäť sa môžu zapojiť do modlitby ruženca
P:3, 19. 09. 2018 09:06, DOM

Bratislava 18. októbra (TK KBS) Presne o mesiac sa deti z celého sveta môžu stať aktérmi v medzinárodnom dianí a ponúknuť svetu riešenie nepokojov a konfliktov. Vo štvrtok 18. októbra o 9.00 miestneho času sa deti z viac ako 70 krajín zapoja do iniciatívy s názvom Milión detí sa modlí ruženec, v ktorej budú prosiť o pokoj a jednotu vo svete. Deti zo Slovenska pozýva k účasti národná kancelária pápežskej nadácie ACN – Aid to the Church in Need (ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi), u nás známa aj ako Kirche in Not.

Medzinárodná iniciatíva má svoj pôvod v juhoamerickej Venezuele. Od svojho vzniku v roku 2005 nadobúda stále väčší význam a rozmery a hoci sa iniciatíva volá Milión detí sa modlí ruženec, v skutočnosti sa 18. októbra 2018 bude modliť nie jeden milión, ale niekoľko miliónov detí na celom svete. V minulom roku sa k nej pripojili aj tisíce detí z celého Slovenska. Spoločne sa modlili v školách na hodinách náboženstva, v školských kluboch, miestnych kaplnkách a kostoloch.

Vďaka iniciatíve sa zjednotia deti z celého sveta – tie, ktoré poznajú vojnu len zo záberov v televízii, spolu s tými, pre ktoré je ozbrojený konflikt každodennou realitou. Hlas modlitby za pokojné a radostné detstvo bez násilia a nepokojov sa tak spoločne ozve zo škôl, kostolov, utečeneckých táborov, sirotincov či detských nemocníc.

ACN Slovensko pozýva k účasti všetky školy a škôlky spoločne s farnosťami a rehoľnými spoločenstvami. K deťom sa môžu pridať otcovia a mamy, starí rodičia, trpiaci a chorí – všetci, ktorí chcú vyprosovať pokoj ľudského srdca i pokoj sveta. Výzvu adresovala pápežská nadácia ACN Slovensko všetkým biskupstvám a arcibiskupstvám na Slovensku, Kongregácii vyšších rehoľných predstavených, vedúcim Odborov školstva jednotlivých krajov SR, Združeniu katolíckych škôl Slovenska a niektorým detským a mládežníckym organizáciám.

Všetci záujemcovia majú možnosť prihlásiť sa do iniciatívy prostredníctvom internetovej stránky www.miliondeti.sk. Na stránke si zároveň môžu objednať informačné, didaktické aj propagačné materiály spojené s iniciatívou Milión detí sa modlí ruženec.

ACN – Aid to the Church in Need je medzinárodnou dobročinnou a pastoračnou organizáciou. Je zameraná na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Vznikla v roku 1947 a v roku 2011 bola povýšená na nadáciu pápežského práva. ACN každoročne realizuje približne 5 300 projektov v takmer 150 krajinách sveta. Podporuje ju vyše 400 000 súkromných darcov z celého sveta. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom národnej kancelárie ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi od marca 2017.

TK KBS informovala Pápežská nadácia ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi

( TK KBS, ACN; ml ) 20180919024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]