[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM pozýva na budúci týždeň zapojiť sa do "Týždňa dobrovoľníctva"
P:3, 12. 09. 2018 09:13, DOM

Bratislava 12. septembra (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa spolu s ďalšími organizáciami zapojí do programu Týždňa dobrovoľníctva. Ten bude prebiehať na celom Slovensku od 16. do 22. septembra. Svoje aktivity a projekty bude ZKSM propagovať na Trhu dobrovoľníctva v Bratislave v Starej Tržnici. Okrem toho usporiadava Deň otvorených dverí a dobrovoľnícku aktivitu v Otcovej Stodole vo Važci.

Na Slovensku od 16. septembra štartuje Týždeň dobrovoľníctva, do ktorého sa až do 22. septembra môže zapojiť naozaj každý. Organizácie v jednotlivých krajoch zorganizovali množstvo aktivít, kde sa dá pomôcť, či už ako jednotlivec alebo skupina. Každý si môže vyskúšať „zadobrovoľníčiť“ v aktivitách, ako je napríklad úprava prostredia, exteriéru, interiéru, maľovanie, kosenie či hrabanie, ale aj práca s klientmi organizácií pri tvorivých dielňach, vychádzkach a stretnutiach s klientmi.

V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo 4535 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí venovali druhým 10 904,5 dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu. Viac informácií o týždni dobrovoľníctva a možnostiach ako sa zapojiť je možné nájsť na stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk.

ZKSM sa do Týždňa dobrovoľníctva zapojí v niekoľkých aktivitách. Na Trhu dobrovoľníctva v Bratislave v Starej Tržnici bude propagovať svoje aktivity, projekty a dobrovoľnícke príležitosti pre mladých. Druhou aktivitou je Deň otvorených dverí. Pre širokú verejnosť bude pripravená prehliadka priestorov Otcovej stodoly vo Važci spolu s predstavením činnosti ZKSM, vzdelávacích seminárov a aktivít zameraných na kontinuálny rast a vzdelávanie mladých v oblasti systematickej práce s mládežou. V rovnakom čase bude pre dobrovoľníkov pripravená aktivita zameraná na praktickú dobrovoľnícku činnosť.

Dobrovoľnícka aktivita bude spočívať vo vypratávaní priestorov Otcovej stodoly, ktorá slúži ako vzdelávacie centrum ZKSM. K budove patri aj stodola, ktorá bude v budúcnosti slúžiť pre organizáciu mládežníckych stretnutí s kapacitou cca 100 ľudí.

“Dobrovoľníci budú pomáhať s vypratávaním priestorov, prípravou na rekonštrukciu, pri ukladaní dreva a pod. Taktiež bude možnosť zapojiť sa do maľovania stien a čistiacich prác po maľovaní,” hovorí Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM a správca Otcovej stodoly vo Važci. Dobrovoľnícka aktivita bude prebiehať od 10:00 -16:00 a zapojiť sa môže široká verejnosť podľa svojich časových kapacít či už na celý deň alebo aspoň na niekolko hodín. Prihlasovanie je možné nájsť TU.

ZKSM sa už dvadsaťšesť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20180912015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]