[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Už len dva týždne sa môžu deti zapojiť do výtvarnej súťaže Deti pre Sýriu
P:3, 12. 09. 2018 08:48, DOM

Bratislava 12. septembra (TK KBS) Všetci školáci na Slovensku a v Čechách, ktorí chcú súťažiť, kreatívne sa realizovať a zároveň svojským spôsobom vyslať posolstvo podpory a spolupatričnosti s deťmi v Sýrii, majú už len dva týždne na to, aby sa zapojili do výtvanej súťaže „Deti pre Sýriu“. Je príležitosťou pre deti spojiť sa umeleckým, ľudským aj duchovným spôsobom so svojimi rovesníkmi v Sýrii. Zároveň je citlivým pozvaním k  solidarite – k vnímaniu bolestných vojnových skúseností, ale aj nádejí, snov a túžob sýrskych detí. Súťaž vyhlásila pri príležitosti Dňa detí pápežská nadácia ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Zapojiť sa môžu žiaci a žiačky všetkých základných škôl a základných umeleckých škôl na Slovensku aj v Českej republike zaslaním svojich prác do 30. septembra 2018. Práce bude hodnotiť odborná porota, ktorú tvoria štyria slovenskí výtvarní pedagógovia ZŠ a ZUŠ s dlhoročnou praxou a zástupca nadácie ACN Slovensko. Garantkou súťaže je akademická maliarka Ľudmila Lakomá-Krausová. Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehne počas Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom v novembri 2018.

Deti budú súťažiť vo viacerých kategóriách a môžu vyhrať príťažlivé zážitkové ceny športového alebo kultúrneho charakteru. Možnosť uvidieť víťazné práce a oceniť ich umeleckú, symbolickú aj duchovnú hodnotu budú mať ľudia na Slovensku počas putovnej výstavy výtvarných prác, ktorá bude otvorená počas Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom a potrvá do konca januára 2019. Finančný výťažok z putovnej výstavy bude použitý na konkrétny projekt pomoci deťom v Sýrii.

Poslaním nadácie ACN je poskytovať materiálnu aj duchovnú pomoc kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Poskytnutá pomoc môže mať mnoho podôb, napríklad aj ako vyjadrenie solidarity a úcty tým, ktorí trpia. „Jedným z  cieľov súťaže je zapojiť aj tých najmenších. Hoci je situácia v Sýrii veľmi náročná, deti rozumejú aj bez veľkých slov a svojím jednoduchým, detským a pritom hlbokým spôsobom vedia vyjadriť súcit a zároveň pomôcť,“ hovorí o súťaži riaditeľka národnej kancelárie ACN Slovensko Martina Hatoková. Všetky ďalšie informácie o pravidlách súťaže a cenách nájdete internetovej stránke ACN.

Doteraz smerovalo do Sýrie takmer 21 miliónov eur z príspevkov individuálnych darcov a podporovateľov ACN. Duchovná podpora a šírenie informácií plnia pritom nemenej dôležitú úlohu. 

ACN – Aid to the Church in Need je medzinárodnou dobročinnou a pastoračnou organizáciou. Je zameraná na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Vznikla v roku 1947 a v roku 2011 bola povýšená na nadáciu pápežského práva. ACN každoročne realizuje približne 5 300 projektov v takmer 150 krajinách sveta. Podporuje ju vyše 400 000 súkromných darcov z celého sveta. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom národnej kancelárie ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi od marca 2017.

TK KBS informovala ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi

( TK KBS, ACN; ml ) 20180912014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]