TK KBS

Dnes je piatok 20. 09. 2019   Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

  Top témy
Všetky
Pápež František v Afrike

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pohreb Mons. Dominika Kaľatu SJ bude v stredu 29. augusta v Trnave
P:3, 25. 08. 2018 17:31, DOMTrnava 25. augusta (TK KBS) Pohrebná rozlúčka s Mons. Dominikom Kaľatom SJ bude v stredu 29. augusta sa v Trnave. Titulárny semtský a bývalý pomocný biskup nemeckej arcidiecézy Freiburg im Breisgau Mons. Dominik Kaľata SJ zomrel v piatok 24. augusta vo veku 93 rokov v Ivanke pri Dunaji. Prinášame v tejto súvislosti potrebné informácie.

V stredu 29. augusta 2018 budú môcť veriaci jednotlivo pristupovať k rakve a vzdať poslednú úctu telesným pozostatkom otca biskupa Dominika v Katedrále sv. Jána Krstiteľa od 9.00 hodiny.

Zádušná svätá omša za zosnulého Mons. Kaľatu sa začne o 10.30 hodine. Jej hlavným celebrantom bude Mons. Ján Babjak SJ, arcibiskup Prešovskej archieparchie a najvyšší hierarcha Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris na Slovensku. Po svätej omši bude viesť pohrebné obrady Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup. Následne budú telesné pozostatky otca biskupa Kaľatu uložené v krypte pod Katedrálou sv. Jána Krstiteľa, kde bude očakávať vzkriesenie.

Liturgický úrad Trnavskej arcidiecézy pri tejto príležitosti informuje:

Biskupi prídu priamo do katedrály. Obliekať do liturgických rúch sa budú v sakristii, ktorá je vyhradená pre nich a aulistov biskupských úradov i provinciálov rehoľných spoločenstiev na Slovensku. Miesta na stoličkách v presbytériu sú vyhradené pre biskupov, aulistov a provinciálov; v kanonických stallách - laviciach v presbytériu katedrály - sú miesta vyhradené pre aulistov a kanonikov jednotlivých biskupských úradov a provinciálov. Prosíme otcov biskupov a ich aulistov, aby svoje miesta v presbytériu zaujali najneskôr do 10.15 h. Prosíme tiež, aby ostatní kňazi rešpektovali túto rezerváciu kanonických stall.

Ostatní kňazi a rehoľníci sa budú do liturgických rúch obliekať v prvej kaplnke vľavo od vstupu do katedrály, odkiaľ zaujmú vyhradené miesta v laviciach na ľavej strane hlavnej lode katedrály najneskôr do 10.15 h.

Koncelebrovať môžu všetci prítomní kňazi, je však potrebné, aby si priniesli so sebou albu a štólu fialovej farby.

Parkovacie miesta pre biskupov a kňazov sú zabezpečené vo dvore Arcibiskupského úradu, vjazd z Invalidskej ulice. (Kňazov upozorňujeme, že v prípade naplnenia nádvoria bude potrebné autá parkovať na platených parkoviskách v okolí katedrálneho chrámu, napr. na parkovisku Trnavskej univerzity pri vstupe na dvor ABÚ, vo dvore kláštora Spoločnosti Ježišovej na Františkánskej ulici alebo pri Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici.)

Upozorňujeme, že Ulica Jána Hollého je úplne uzavretá z dôvodu rekonštrukčných prác, preto ak prichádzate v smere od diaľnice D1 (Bratislava - Košice) a rýchlostnej cesty R1 (Trnava - Banská Bystrica), je potrebné autom obísť centrum okolo hradieb na Hlbokej ulici až k Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici a odtiaľ vľavo okolo katedrály cez ulice Hornopotočná a Invalidská až do dvora arcibiskupského paláca.

Po pohrebných obradoch sú arcibiskupi, biskupi, aulisti biskupských úradov a provinciáli rehoľných spoločenstiev a diecézni kňazi pozvaní na kar do veľkej jedálne Arcibiskupského úradu.

Rehoľní kňazi, bratia a rehoľníčky i laici sa na kar odoberú do priestorov trnavského kláštora Spoločnosti Ježišovej - jezuitov.

Správa bola aktualizovaná 27. augusta.

TK KBS informoval Arcibiskupský úrad v Trnave( TK KBS, dk; mk ) 20180825003   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1818 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019