[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 17. 05. 2022   Meniny má Gizela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František pred cestou pozdravil Írov vo videoposolstve
P:3, 23. 08. 2018 07:27, ZAH

Vatikán 23. augusta (RV) Svätý Otec pred svojou blížiacou sa cestou do Írska pozdravil obyvateľov „Zeleného ostrova“ prostredníctvom videoposolstva. Ako v ňom uvádza, Svetové stretnutie rodín má „pripomenúť základné miesto rodiny v živote spoločnosti a pri budovaní lepšej budúcnosti pre mladých“.

Pápež František v krátkom videu hovorí aj o svojej túžbe, aby jeho návšteva Írska „pomohla rásť jednote a zmiereniu medzi všetkými veriacimi v Krista“ v tejto krajine.

Pripomeňme, že nejde o prvú návštevu Jorgeho Bergoglia v Írsku - v roku 1980 tu strávil dva mesiace, keď sa tam v jezuitskej škole v Milltown Parku zdokonaľoval v angličtine.

Videoposolstvo pápeža Františka pred cestou do Írska

„Milí priatelia, skôr ako o niekoľko dní navštívim Írsko počas Svetového stretnutia rodín, posielam láskyplné slová pozdravenia celému írskemu ľudu: S radosťou myslím nato, že sa opäť vrátim do Írska!

Ako viete, svetové stretnutie je oslavou krásy Božieho plánu s rodinou. Je tiež príležitosťou pre rodiny z celého sveta sa stretnúť a podporiť sa v prežívaní ich špeciálneho povolania. Rodiny dnes čelia mnohým výzvam v ich úsilí stelesňovať vernú lásku, vychovávať deti k zdravým hodnotám a byť v širšom spoločenstve dobrým kvasom lásky a vzájomnej starostlivosti. Vy to dobre viete.

Nazdávam sa, že toto podujatie môže byť zdrojom obnoveného povzbudenia pre rodiny na celom svete, zvlášť tých, ktoré budú prítomné v Dubline. Môže nám pripomenúť základné miesto rodiny v živote spoločnosti a pri budovaní lepšej budúcnosti pre mladých. Mladí sú budúcnosť! Je veľmi dôležité pripraviť mladých na budúcnosť, pripraviť ich dnes, v prítomnosti, ale zakorenených v minulosti: mládež i starí rodičia - to je veľmi dôležité.

Aj keď zvláštnym dôvodom mojej návštevy v Írsku je Svetové stretnutie rodín, chcem aby táto cesta zahrnula aj všetkých členov írskej rodiny. Prosím, zvlášť, aby pomohla rásť jednote a zmiereniu medzi všetkými veriacimi v Krista, ako znak toho pevného pokoja, ktorý je snom Boha pre celú ľudskú rodinu.

Viem, že mnoho ľudí aktívne pracuje na prípravách mojej návštevy. Srdečne všetkým ďakujem. Prosím každého osobne o modlitbu, aby toto stretnutie bolo časom radosti a spokojnosti, pohladením jemnej Ježišovej lásky pre všetky rodiny, v pravde, pre každé Božie dieťa.

Ubezpečujem vás o mojej blízkosti, modlitbe a pozývam vás modliť sa za mňa, potrebujem to. Zo srdca vám udeľujem moje požehnanie.

Nech Boh žehná vás všetkých, Otec i Syn i Duch Svätý.“

(Preklad: Slovenská redakcia VR)

( TK KBS, RV ab, zk; pz ) 20180823015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním