[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V obci Kostolná - Záriečie sa uskutočnil Kemp spoločenstiev
P:3, 20. 08. 2018 13:52, DOM

Kostolná-Záriečie 20. augusta (TK KBS) Počas uplynulého víkendu sa stretlo 50 mladých z regiónu Považie a Horná Nitra na spoločnom kempe, ktorý sa konal v záhradách Kláštora redemptoristov v obci Kostolná-Záriečie.

Kemp sa uskutočnil už po druhýkrát a je vyvrcholením Laických ľudových misií, ktoré sa tento rok konali vo farnosti Topoľčany. Kemp ukončili mladí slávnostnou svätou omšou v kaplnke kláštora.

"Rozhodli sme sa zorganizovať kemp pre dobrovoľníkov slúžiacich tento rok na Žatve – laických ľudových misiách v Topoľčanoch, ako odmenu za ich prácu a nasadenie" povedal Eduard Filo, koordinátor ZKSM pre rozvoj práce s mládežou.

Dobrovoľníci strávili víkend plný oddychu, hier a duchovného programu, v ktorom nechýbala svätá omša či katechéza P. Miloslava Pizovku, CSsR o okultizme v súčasnom svete. "Mal som čas si dobre oddýchnuť a porozprávať sa s priateľmi. Zažil som prijatie a atmosféru rodiny. Kemp ma veľmi obohatil po teoretickej i duchovnej stránke," povedal Jakub, účastník kempu.

Laické ľudové misie sú evanjelizačný projekt katolíckych mládežníckych spoločenstiev z regiónu Považie. Ich cieľom je priniesť evanjelium, praktickú pomoc a povzbudenie do všetkých miest a obcí v regióne. Na Kemp spoločenstiev prijal pozvanie kresťanský DJ KM+, ktorý sa už niekoľko rokov venuje tvorbe kresťanskej hudby.

"Myslím si, že podujatia podobného druhu oživujú Cirkev na Slovensku a sú veľkým prínosom pre región", uviedol DJ KM+.

Spoločenstvá, ktoré organizovali Kemp spoločenstiev patria do Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM), ktoré má dlhoročnú históriu a skúsenosti v práci s mládežou, zameranú na plnohodnotné využitie voľného času mladých ľudí. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mt; pz ) 20180820031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]