[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 26. 01. 2021   Meniny má Tamara       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Už v utorok sa začne Svetové stretnutie rodín v Dubline, príde naň aj pápež
P:3, 18. 08. 2018 23:46, ZAHDublin 18. augusta (RV) Svätý Otec pricestuje do Írska v sobotu 25. augusta a zotrvá tu dva dni. Okrem účasti na medzinárodnom podujatí navštívi pápež František v Írsku mariánsku svätyňu Knock, zavíta do charitatívneho centra pre rodiny a stretne sa s verejnými predstaviteľmi Írska a s miestnymi biskupmi.

Na záverečnej svätej omši s pápežom sa očakáva 500-tisíc veriacich. Program stretnutia rodín sa začne trojdňovou kongresovou časťou, ktorá sa bude niesť v duchu posynodálnej apoštolskej exhortácie Amoris laetitia. Pápež František sa rodinám prihovorí v sobotu 25. augusta v rámci Festivalu rodín, kultúrneho a modlitbového večera so svedectvami na dublinskom štadióne Croke Park s vyše 80-tisícovou kapacitou. V nedeľu 26. augusta bude predsedať svätej omši na priestranstve parku Phoenix, kde kedysi slávil svätú omšu aj pápež sv. Ján Pavol II. Očakáva sa tú účasť 500-tisíc veriacich. Na organizácii tohto medzinárodného podujatia sa podieľa približne 10-tisíc dobrovoľníkov.

Pápež František sa rozhodol udeliť úplné či čiastočné odpustky tým, ktorí budú za splnenia obvyklých podmienok sledovať podujatia prostredníctvom médií.

Pápežova cesta do Írska má na Twitteri špeciálny emotikon

Témy diskusií budú v duchu apoštolskej exhortácie Amoris laetitia
Medzi témami, o ktorých budú diskutovať účastníci v kongresovej časti programu, sú: odovzdávanie viery, výzva nových technológií pre rodinu, následky rodinných konfliktov na deti, rola ženy na globálnej a lokálnej úrovni, prijímanie homosexuálnych osôb vo farnostiach, príspevok rodín pre udržateľný rozvoj a úloha školy, výchovy a vzdelávania pri prekonávaní chudoby. Osobitný význam pre krajinu, ktorá trpela škandálmi sexuálnych zneužívaní v Cirkvi, bude mať rokovanie za okrúhlym stolom na tému ochrany maloletých pred zneužívaním, ktoré sa uskutoční 24. augusta, za účasti bývalej obete Mary Collinsovej.

Rodiny z celého sveta sa na tomto podujatí zídu už po deviaty raz, pričom Európa bude jeho hostiteľom už piaty krát. Svetové stretnutie rodín, ktoré sa koná každé tri roky, sa začalo na podnet pápeža sv. Jána Pavla II. Doteraz sa konali dvakrát Ríme, ďalej v Riu de Janeiro, Manile, Valencii, Mexiko City, Miláne a naposledy vo Filadelfii. Prvé Svetové stretnutie rodín sa uskutočnilo v roku 1994 v Ríme.

Slovenskú delegáciu povedie Mons. Milan Chautur

Slovenskú delegáciu na medzinárodnom stretnutí povedie Mons. Milan Chautur, košický eparcha a predseda Rady Konferencie biskupov Slovenska pre rodinu. Vladyka Milan pozval všetkých k sledovaniu diania na Svetovom stretnutí rodín v Dubline v osobitnom videu. V ňom súčasne varuje pred zlým pochopením podstaty rodiny. Ako vysvetľuje, rodina je otec, mama, dieťa, a jedine v nej môže vznikať vzťah lásky, skrze ktorý človek dokáže chápať aj vzťah s Bohom.( TK KBS, RV, jb, mk ) 20180818005   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]