[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovo medzi nami vydáva ďalšiu novinku od filozofa Petra Kreefta
P:3, 01. 08. 2018 10:20, DOM

Bratislava 1. augusta (TK KBS) Vydavateľstvo Slovo medzi nami vydáva ďalšiu knihu katolíckeho filozofa Petra Kreefta. "Skôr ako odídem" je zbierka múdrosti vytvorená pre jeho dospelé deti – ako najlepší dar, ktorý im mohol dať v závere svojho života.

Väčšina rodičov nemá problém komunikovať so svojimi deťmi o tom, ako sa obliekať, šoférovať auto či študovať, no robí im problém rozprávať o tom, ako čo najlepšie žiť – hovoriť o skutočnej láske, viere, vnútornej integrite, hodnotách, skutočnom bohatstve a úspechu. Privoňať k ruži, vedieť sa hrať, vnímať svet ako Boží dar (a more ako hračku, ktorá sa nikdy neomrzí), riadiť sa zdravým rozumom v najlepšom zmysle tohto pojmu, mať usporiadaný život podľa Božích pokynov – aj toto ponúka Peter Kreeft v 162 lekciách pre dobrý život, vychádzajúcich z jeho vlastných skúseností, štúdia a jednoducho bežného života za viac ako šesť dekád.

Kniha Petra Kreefta Skôr ako odídem v preklade Lukáša Vaníka vychádza 13. augusta 2018, má 240 strán v mäkkej väzbe a jej odporúčaná cena je 7,50 eur. Knihu je možné objednať na emailovej adrese slovo@smn.sk.

Peter Kreeft (1937) je profesorom filozofie na Boston College a The King’s College. Je autorom množstva kníh a populárnym spisovateľom v oblasti kresťanskej filozofie, teológie a apologetiky. Vydavateľstvo Slovo medzi nami vydalo v slovenčine viacero kníh Petra Kreefta: Návrat k čnosti, Ako vyhrať kultúrnu vojnu, Láska je silnejšia ako smrť, Môžeš (s)poznať Bibliu, Tri filozofie života, Zmysel života.

Vydavateľstvo Slovo medzi nami, ktoré založila Kongregácia najsvätejšieho Vykupiteľa v roku 1999, ponúka kvalitnú kresťanskú literatúru z pera významných súčasných autorov ako Scott Hahn, Karl Keating, John Eldredge, Robert Barron, Gregorz Ryś, Henri Nouwen, Neal Lozano, Carlo Maria Martini, Vitorio Messori, Jim MacMannus, Patrick Madrid, Katrina Zeno, Carl Anderson, Adam Szustak a ďalší. Vydavateľstvo hľadá tituly, ktoré sa dotýkajú právd viery a dôležitých otázok života novým pútavým a hlbokým spôsobom. Od roku 1999 vydáva slovenskú verziu amerického časopisu Slovo medzi nami (Word Among Us).

TK KBS informovala Eva Güttlerová

( TK KBS, egu; ml ) 20180801019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]