[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 17. 05. 2022   Meniny má Gizela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Svetové stretnutie rodín do írskeho Dublinu pocestujú i Slováci
P:3, 31. 07. 2018 13:11, DOM

Bratislava 31. júla (TK KBS) Na Svetové stretnutie rodín, ktoré sa chystá v auguste v írskom Dubline, pocestujú i Slováci. Slovenskú delegáciu povedie Mons. Milan Chautur, košický eparcha a predseda Rady Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre rodinu. Jej ďalšími reprezentantmi sú Roman Seko, riaditeľ Rodinkova – Domu prijatia pre rodiny, a jeho spolupracovníci manželia Emil a Anna Kondelovci.

K účastníkom sa pridá rodina Solenská z Bytče, ktorá sa stala výhercom rodinnej súťaže v rámci farskej prípravy na Svetové stretnutie rodín v Žilinskej diecéze. "Súčasťou programu pre pútnikov zo Slovenska a pre slovenské rodiny žijúce v Írsku bude svätá omša v sobotu 25. augusta 2018 o 13:00 h v kostole dominikánov: St. Saviours Dominican church, Lower Dominick St., Dublin 1, s hlavným celebrantom Mons. Milanom Chauturom. Po nej sa uskutoční spoločné stretnutie," informovala Rada pre rodinu KBS.

Svetové stretnutie rodín, významná medzinárodná udalosť, ktorá sa koná od roku 1994 každé tri roky. Už deviate pokračovanie sa začne 21. augusta 2018 v írskom Dubline. Toto stretnutie spojí rodiny z celého sveta s cieľom osláviť, modliť sa a zamyslieť sa nad ústredným významom manželstva a rodiny ako základného kameňa nášho života, spoločnosti a Cirkvi. Bude vedené témou, ktorú vybral pápež František: "Evanjelium rodiny: radosť pre svet".

Táto udalosť má tieto hlavné momenty:
- 21. augusta - národné otvorenie podujatia sa uskutoční súčasne vo všetkých diecézach Írska.

- 22. až 24. augusta - trojdňový pastoračný kongres, na ktorý sa zaregistrovalo 37 000 účastníkov

Každý deň je zameraný na jednu tému, ktorá bude vychádzať z apoštolskej exhortácie Amoris laetitia(AL).

1. deň: „Rodina a viera“, 1.-3. kapitola AL

2. deň: „Rodina a láska“, 4.-6. kapitola AL

3. deň: „Rodina a nádej“, 7.-9. kapitola AL.

Kongres bude zahŕňať aj každodenné slávenie Eucharistie, modlitbové aktivity, výstavy, kultúrne podujatia a hudobné vystúpenia. Okrem programu pre dospelých: prednášky, workshopy, rozhovory, svedectvá a diskusie, organizátori pripravujú pútavý program pre mladých ľudí, ako aj zábavné aktivity pre deti. Kongres bude možné sledovať v anglickom, talianskom, španielskom a francúzskom jazyku. Počas kongresu sa budú prezentovať na ploche výstaviska vo svojich stánkoch rôzne prorodinné iniciatívy. Miestom konania počas týchto troch dní bude kongresový komplex RDS Venue.

- 25. augusta - festival rodín, kultúrny a modlitbový večer so svedectvami rodín zo všetkých kontinentov za účasti pápeža Františka.

Miestom konania bude Croke Park, štadión s kapacitou 82 300 ľudí.


- nedeľa 26. augusta - vyvrcholenie stretnutia slávnostnou svätou omšou so Svätým Otcom, ktorá zhromaždí tisíce ľudí z Írska a celého sveta vo Phoenix Park, kde slúžil svätú omšu v roku 1979 sv. Ján Pavol II.

TK KBS informovala Rada KBS pre rodinu

( TK KBS, rpr; ml ) 20180731020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním