[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 15. 06. 2021   Meniny má Vít       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

S Prešovom sa lúči centrálny tím so stovkami dobrovoľníkov P18
P:3, 30. 07. 2018 16:00, DOM

Prešov 31. júla (TK KBS) Tím Národného stretnutia mládeže P18, zložený z centrálneho tímu, vedúcich pracovných skupín a stoviek dobrovoľníkov, sa lúči s mestom Prešov. Od pondelka rána väčšina z nich poupratovala a vyčistila všetky priestory, v ktorých prebiehal program a iné aktivity. Hlavné práce vrcholili na Gymnáziu sv. Moniky, kde počas celého týždňa sídlil hlavný stan tímu. Z Prešova postupne odchádzajú stovky dobrovoľníkov, ktorí posledných sedem dní pracovali bez nároku na odmenu na celonárodnej akcii, ktorá odštartovala prípravy slovenskej mládeže na budúcoročné Svetové dni mládeže v Paname. Prišli tisícky mladých ľudí z viacerých krajín. P18 sa niesla v znamení motta tohtoročného svetového dňa mládeže „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha,“ s podtitulom: Odvaha žiť v prítomnosti.

"Naše prvé hodnotenie je naozaj veľmi dobré. Všetko išlo podľa plánov a harmonogramu, ktorý sme si naplánovali. Celá P18 mala pokojný a požehnaný priebeh. Najlepšou odmenou za všetko vynaložené úsilie sú spontánne nadšené reakcie mladých účastníkov P18," hovorí Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za P18, ktorý sa dnes spolu s centrálnym tímom stretol na ďakovnom obede s vedením mesta Prešov. Na obede sa zúčastnil aj vedúci kancelárie primátorky mesta Prešov Ján Vysocký a prednostka Mestského úradu v Prešove Marta Dolhá. Symbolicky im poďakovali darovaním dobrovoľníckeho trička P18 a knižnej novinky Docat, ktorý vyšla krátko pred P18 aj v slovenčine.

"Ďakujeme Bohu, Konferencii biskupov Slovenska, biskupom, ktorí prišli a povzbudili nás vo viere, dvom partnerom - generálnemu - mestu Prešov na čele s primátorkou mesta Andreou Turčanovou a Prešovskému samosprávnemu kraju. Osobitná vďaka patri dekanovi Jozefovi Dronzekovi. Vďaka patri aj dvom špeciálnym skupinám - všetkým dobrodincom, ktorí prispeli so svojou modlitbou i darmi, dobrovoľníkom, miestnym Prešovčanomm a účastníkom P18. Prijali ste nás s otvorenou náručou, za čo vám vyslovujem v mene celého tímu veľké ďakujem," dodal Ondrej Chrvala. P18 nadviazalo na R13 v Ružomberku, ktoré sa konalo pred piatimi rokmi a P15 v Poprade z roku 2015.

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove zorganizoval tím z Rady pre mládež a univerzity KBS a Kanet, n. o. Podujatie nadväzuje na SDM. Mladí sa najbližšie stretnú na tomto celosvetovom podujatí budúci rok v januári v Paname. V metropole Šariša, kde sa po vyše jedenapolročných prípravách celonárodná akcia konala, spustili oficiálne slovenskú prípravu na SDM v Paname. Symbolické spojenie bolo prejavené nielen v programe, ale aj zverejnením slovenskej verzie hymny SDM. Národným stretnutím mládeže P18 v Prešove žilo celé mesto. Hlavné miesta programu sa konali v Tatran Handball Aréne. Mladí, zasvätení i kňazi bývali na školách v meste.

Fotogalériu zo stretnutia je možné nájsť TU

TK KBS informoval Komunikačný tím P1820180730022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]