TK KBS

Dnes je piatok 14. 08. 2020   Meniny má Mojmír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svetový deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi: Načúvajme obetiam
P:3, 30. 07. 2018 15:33, ZAHVatikán 30. júla (RV) „Načúvajme volaniu toľkých bratov a sestier zneužívaných v zločineckom obchodovaní: oni nie sú tovar, sú to ľudské bytosti, a takto k nim treba pristupovať.“ Tento twitterový odkaz zverejnil pápež František dnes 30. júla, kedy si pripomíname Svetový deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi (World Day Against Trafficking in Persons), propagovaný Organizáciou spojených národov.

Pri tejto príležitosti pápež František v nedeľu 29. júla pri Anjel Pána pripomenul aktuálnosť výzvy k zápasu s organizovaným zločinom obchodovania s ľuďmi týmito slovami:

„Táto pliaga uvrháva do otroctva množstvo mužov, žien a detí za účelom pracovného a sexuálneho vykorisťovania, obchodu s orgánmi, núteného žobrania a kriminality. Aj tu v Ríme. Aj migračné trasy sú často využívané obchodníkmi a vykorisťovateľmi na verbovanie nových obetí obchodovania. Je zodpovednosťou všetkých verejne pomenúvať tieto neprávosti a s rozhodnosťou čeliť tomuto hanebnému zločinu.“

Témou tohtoročného Svetového dňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi je „reagovanie na obchodovanie s deťmi a mladými ľuďmi“. Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) zameral pozornosť na túto tému, pretože takmer tretinou z obetí obchodovania s ľuďmi sú práve deti.

Členmi Komisie nevládnych organizácií, ktoré pomáhajú OSN bojovať proti obchodovaniu s ľuďmi sú okrem iných aj Misijná spoločnosť sv. Vincenta de Paul alebo Spoločnosť Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paula. Cieľom organizácií, náboženských komunít, mimovládnych organizácií a pod. je identifikovať a uprednostniť z množstva utečencov a migrantov obete, ktoré sú obeťami obchodovania za účelom sexuálneho zneužívania, obchodovania s ľudskými orgánmi, núteného žobrania a kriminality a iných účelov vykorisťovania.
( TK KBS, RV, mp; mk ) 20180730020   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020