TK KBS

Dnes je piatok 14. 08. 2020   Meniny má Mojmír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Posolstvo Svätého Otca Františka svetovému zhromaždeniu CVX v Buenos Aires
P:3, 29. 07. 2018 22:06, ZAHVatikán 29. júla (RV) Svätý Otec František pozdravil listom členov Spoločenstva kresťanského života CVX, zídených na celosvetovom zhromaždení v Buenos Aires pri 50. výročí založenia tohto združenia ignaciánskych laikov. Povzbudil ich byť kontemplatívnymi uprostred činnosti, aby centrom ich života bola Kristova láska a nedali sa pomýliť „gnostickou ilúziou“.

V liste prezidentovi celosvetového Spoločenstva kresťanského života Mauriciovi Lopezovi Oropezovi pápež František poukazuje na cieľ stretnutia, ktorým je modlitba a spoločná reflexia, aby sa CVX pri príležitosti svojho 50. výročia s Božou milosťou mohlo „prehĺbiť v prijatej charizme a byť naďalej darom pre cirkev a pre svet“. Svätý Otec okrem iného píše:

„Pamätajte, že ocenenie darov a milostí, ktorými vás Pán zahrnul počas týchto rokov vás bude viesť ponajprv k pokornému vzdávaniu vďaky, pretože Ježiš na vás zhliadol ponad úroveň vašich schopností a kvalít. Toto súčasne zahŕňa výzvu k zodpovednosti, aby ste vyšli zo seba samých a vykročili k stretnutiu s inými, aby ste ich sýtili tým chlebom, ktorý jediný dokáže uspokojiť ľudské srdce: Kristovou láskou. Nech vás nepomýli „gnostická ilúzia“.

V centre vašej ignaciánskej spirituality je táto túžba byť kontemplatívnymi v činnosti. Kontemplácia a činnosť, tieto dva rozmery pospolu: pretože do Božieho srdca môžeme vojsť jedine cez Kristove rany, a vieme, že Kristus je zraňovaný v hladujúcich, nevzdelaných, odsúvaných bokom, starých, chorých, väznených, v každej krehkosti ľudského tela.

Dať sa viesť kresťanskou cestou života, so silným duchovným životom a v práci pre Božie kráľovstvo, znamená nechať sa stvárňovať Ježišovou láskou, mať jeho zmýšľanie (Flp 2,5), kladúc si neustále otázku: Čo som urobil pre Krista? Čo robím pre Krista? Čo musím urobiť pre Krista? (Duchovné cvičenia, 53).

Ďakujem vám za vašu oddanosť a lásku k Cirkvi a k našim bratom a povzbudzujem vás, aby ste naďalej sprítomňovali Krista vo vašom okolí, dávajúc všetkým svojim zamestnaniam apoštolský význam. A prosím, neprestávajte sa za mňa modliť. Nech vás Ježiš žehná a Svätá Panna opatruje.

Bratsky,

František“

Na 17. svetovom zhromaždení Spoločenstva kresťanského života (CVX - Comunità di Vita Cristiana, CLC - Christian Life Community) sa od 22. do 31. júla v Buenos Aires zúčastňuje 250 zástupcov z celého sveta vrátane Slovenska. Vo štvrtok 26. júla medzi sebou privítali generálneho predstaveného jezuitov P. Artura Sosu, ktorý im ako svetový ekleziálny asistent CVX adresoval svoje podnety. Dôraz položil na duchovné a komunitné rozlišovanie a na službu zmierenia. Pozdravný list zaslal svetovému zhromaždeniu CVX aj prefekt Dikastéria pre laikov, rodinu a život kard. Kevin Farrell.

Delegáti zo Slovenska sú na svetovom zhromaždení CVX už po druhý krát v pozícii pozorovateľov. Spolu s reprezentantom CVX Slovensko Jánom Turzom je v Buenos Aires jezuita P. Jakub Garčár v zastúpení národného ekleziálneho asistenta CVX Slovensko P. Bernarda Mišoviča SJ.( TK KBS, RV, jb, mk ) 20180729004   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020