TK KBS

Dnes je piatok 14. 08. 2020   Meniny má Mojmír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Stretnutie párov Notre Dame vo Fatime pozdravil pápež František
P:3, 21. 07. 2018 17:04, ZAHFatima 21. júla (RV) Členov medzinárodného katolíckeho hnutia manželských párov Notre Dame zídených vo Fatime na ich 12. medzinárodnom stretnutí pozdravil listom pápež František. Hnutie Équipes Notre-Dame je rozšírené na piatich kontinentoch, vo viac ako 95 krajinách a tvorí ho niečo vyše 13 500 tímov.

V dňoch 16. – 21. júla sa manželské páry zhromaždené vo Fatime venovali reflexii, spoločnej modlitbe, sláveniu a vzájomnému zdieľaniu. Každodenné meditácie pre nich pripravil  Mons. José Tolentino Calaça de Mendonça, novovymenovaný archivár a knihovník Svätej rímskej cirkvi.

Posolstvo pápeža tlmočené kard. Giovannim Angelom Becciu prečítal prítomným apoštolský nuncius v Portugalsku Mons. Rino Passigato. Svätý Otec v ňom reaguje na tému duchovnej obnovy, ktorou je evanjeliová postava „márnotratného syna“.

Slová o Božej milosrdnej láske pápež zdôraznil jasným postojom, že „Cirkev odsudzuje hriech, pretože musí povedať pravdu, ale zároveň objíma hriešnika, ktorý si uvedomuje svoj hriech“, ponúkajúc mu „nekonečné Božie milosrdenstvo“.

V posolstve do Fatimy pápež František vychádza z témy návratu márnotratného syna. Pozýva „rozpoznať sa v tomto stratenom synovi vracajúcom sa k Otcovi, ktorý sa nikdy neunaví ho objať a navracia mu jeho postavenie syna. Dotknutí tak veľkou dobrotou nechajte svoje srdce vyjadriť sa: je to pravda Pane! Som hriešnikom, cítim sa tak a aj ním som. Stratil som sa. Tisícorakým spôsobom som utiekol od tvojej lásky, ale som tu opäť, aby som obnovil moju zmluvu s tebou. Potrebujem ťa. Znova ma osloboď.

Prijmi ma ešte raz do tvojho vykupiteľského objatia“.

Napokon otvorené Kristovo náručie „na kríži ukazuje, že nikto nie je vylúčený z Otcovej lásky ani z jeho milosrdenstva“. V skutočnosti, on „nerezignuje pred stratou nikoho, manžela či manželky, rodičov alebo detí... Pred Ježišovým zrakom nikto nie je stratený navždy, existujú len ľudia, ktorých treba opäť nájsť. A Ježiš nás pobáda vyjsť a ísť ich hľadať“.

Na záver svojho posolstva pápež František, pripomína, že „ak chceme nájsť Pána, musíme ho hľadať tam, kde nás on chce stretnúť, a nie tam, kde my ho chceme nájsť“.

Équipes Notre-Dame (END) je medzinárodné katolícke hnutie združujúce kresťanských manželov. Založil ho okolo roku 1938 vo Francúzsku kňaz Henri Caffarel. Manželské páry sa raz mesačne stretávajú s cieľom hlbšie chápať význam sviatosti manželstva, skúmať zmysel svojho života ako kresťanských manželov a nájsť správny spôsob začlenenia sa ako párov a rodín do spoločnosti.( TK KBS, RV ab; ml ) 20180721003   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020