TK KBS

Dnes je pondelok 01. 06. 2020   Meniny má MDD, Žaneta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V ruskom meste Bajkaľsk sa začalo národné stretnutie ruských katolíkov
P:3, 20. 07. 2018 20:01, ZAHRusko 20. júla (RV) V ruskom meste Bajkaľsk sa včera začalo VII. národné stretnutie mladých ruských katolíkov zo všetkých štyroch diecéz krajiny. Otvárajúcu svätú omšu celebroval apoštolský nuncius v Ruskej federácii Mons. Celestino Migliore.

Témou stretnutia mladých je úryvok z Lukášovho evanjelia „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“. Ako Vatican News informoval otec Daniele Sollazzo, zodpovedný za pastoráciu mladých v moskovskej diecéze, stretnutia sa zúčastňuje viac než 200 mladých vo veku od 16 do 30 rokov.

Mladí pred spoločným stretnutím v Bajkaľsku putovali pešo päť či šesť dní v malých skupinách. V rámci spoločného stretnutia sa budú venovať modlitbe, meditácii a prehĺbeniu vo viere v súlade s Posolstvom pápeža Františka, ktoré napísal pri príležitosti blížiacich sa XXXIII. Svetových dní mládeže v Paname.

Národné stretnutie mladých je založené na postave Panny Márie a na úplnom zverení sa Bohu, podľa jej príkladu. „Mladí ruskí katolíci Pannu Máriu veľmi milujú a často sa k nej utiekajú“, zdôraznil otec Daniele, „mnohí sa radi modlia ruženec a boli formovaní v tomto spôsobe modlitby.“ Počas týchto dní sú na programe rôzne momenty spoločnej modlitby všetkých účastníkov, ako aj modlitieb v malých skupinkách, ale bude tu aj príležitosť diskutovať o aktuálnych otázkach.

Na programe je napríklad aj dôležitá návšteva pamätníka venovaného obetiam prenasledovania, ktorý sa nachádza v Irkutsku, asi 130 kilometrov od Baikaľska, pretože, ako vysvetľuje otec Daniele, „je dôležité nezabudnúť na minulosť a dať Krista na prvé miesto, aby sa neopakovali chyby z minulosti“.

Ako povedal otec Sollazzo „Rusko nie je katolíckou krajinou a títo mladí idú proti prúdu vydávajúc svedectvo viery.“ Tieto celonárodné stretnutia pomáhajú mladým necítiť sa osamotení a sú príležitosťou k upevneniu vo viere.

Pokiaľ ide o hlavné smery pastorácie mládeže Katolíckej cirkvi v Rusku, otec Daniel opakuje, že „dlhé roky komunizmu a ateizmu zanechali hlboké stopy v spoločnosti.“ Je zrejmé, vysvetľuje kňaz, že je potrebné „obnoviť základy viery“, ale tiež dať mladým „väčší priestor“. Je potrebné „im viac dôverovať“ a viac ich zaangažovať.

Otec Daniele vysvetlil, že „v Rusku je v tomto zmysle veľa práce“, pretože je toho stále „príliš veľa v rukách rehoľných sestier a kňazov“ a preto je potrebné viac stimulovať „tak zapájanie mladých ľudí, ako aj načúvanie ich potrebám“.( TK KBS, RV ab; ml ) 20180720020   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020