www.h2o-cestaviery.sk."> www.h2o-cestaviery.sk." />
[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM prináša spoločenstvám evanjelizačný kurz H2O - Cesta viery
P:3, 20. 07. 2018 10:54, DOM

Bratislava 20. júla (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) prináša kurz H2O - Cesta viery. Je to evanjelizačný video - seminár, ktorý obsahuje 9 kvalitných 30-minútových filmov v HD kvalite so slovenským dabingom. Kurz sa dá objednať na webovej stránke www.h2o-cestaviery.sk.

Hlavnou úlohou ZKSM je napomáhať rozvoju spoločenstiev rôznymi spôsobmi - prostredníctvom neformálneho vzdelávania, podpory dobrovoľníctva, sieťovania, finančnej podpory a iných iniciatív. V týchto dňoch ZKSM prichádza s novinkou pre spoločenstvá, ktorou je nový evanjelizačný kurz H2O, ktorý pôvodne vydala kresťanská produkčná spoločnosť City on a Hill.

Kurz H20 je deväťtýždňový seminár, obsahujúci kvalitný vizuálny materiál v podobe krátkych videí, ktoré podávajú posolstvo evanjelia atraktívnym spôsobom. Súčasťou sú aj praktické príručky pre organizátorov a účastníkov kurzu, obe v tlačenej podobe, ktoré vytvárajú aj priestor na voľnú diskusiu.

„Kurz má názov H2O - Cesta viery. Voda, bez ktorej svet nemôže existovať a ktorá nás udržuje pri živote. Ježiš je ten, ktorý je živou vodou a dáva nám ponuku, ktorá je príliž dobrá na to, aby sme ju odmietli. Seminár je zostavený tak, že sa v ňom spája dramatický príbeh so sviežim vyučovaním, ktoré účastníkov krok po kroku vedie na ceste odhaľovania pravdy o osobe Ježiša Krista. V dnešnej medializovanej dobe, kedy sme doslova bombardovaní vizuálnymi podnetmi a uvažujeme viac v obrazoch ako slovách, je táto forma veľmi efektívnym nástrojom ako ľudí, a obvzlášť mladých osloviť a prehovoriť k ich srdcu,” hovorí Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM. Seminár je určený pre tých, ktorí hľadajú zmysel svojho života, túžia po niečom viac a ešte nestretli osobne živého Krista, ale aj pre tých, ktorí chcú prehĺbiť svoj duchovný život. Odporúčaný vek je od 17 rokov. ZKSM tento kurz ponúka aj nečlenom. Podrobnosti o kurze ako aj objednávkový formulár nájdete na webe: www.h2o-cestaviery.sk.

ZKSM sa už dvadsaťsedem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20180720014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]