TK KBS

Dnes je piatok 14. 08. 2020   Meniny má Mojmír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mladí zo Spišskej diecézy budú evanjelizovať v Zuberci na Orave
P:3, 19. 07. 2018 13:06, DOMVažec 19. júla (TK KBS) V Diecéznom centre pre mládež Spišskej diecézy vo Važci vrcholia prípravy celodenného programu novej evanjelizácie, ktorý je každoročným výstupom desaťdňovej formácie mladých. Evanjelizácia sa tentoraz uskutoční v piatok 20. júla 2018 o 17:00 v rímskokatolíckom Kostole svätého Vendelína v Zuberci a bude mať formu slova, svedectiev, piesní, scénok a spoločnej modlitby.

Keďže ide o novú evanjelizáciu, jej adresátmi nie sú iba ľudia bez viery alebo hľadajúci, ale práve pokrstení, ktorí potrebujú nový impulz pre svoju vieru. Aj preto je v tomto prípade miestom diania práve priestor kostola.

Aktívne sa na evanjelizácii budú podieľať účastníci Diecéznej animátorskej školy (DAŠ), ktorú vedie Komisia pre mládež v Spišskej diecéze. „Mladí sa celý týždeň stretávali v prípravných tímoch, kde usilovne pracovali na formách a spôsoboch odovzdania jadra evanjeliového posolstva, ktoré nazývame kerygma. Veríme, že formovať a evanjelizovať mladých dnes má podstatný zmysel pre pastoráciu súčasnosti a i budúcnosti,“ uviedol riaditeľ komisie pre mládež v Spišskej diecéze, Ľuboš Laškoty.

Jej začiatku bude evanjelizačnému programu predchádzať manuálna dobrovoľnícka pomoc v dedine a následne sú pre deti v dedine pripravené tvorivé dielne. Popoludnie vyvrcholí mládežníckou svätou omšou s farníkmi, po ktorej bude nasledovať samotná evanjelizácia v kostole.

Viac informácií na Facebooku udalosti a Instagrame.

Komisia pre mládež oordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu - Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, trikrát ročne organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet. Viac informácií o KpM sa nachádza na stránke www.komisia.sk.

TK KBS informoval Daniel Lysý( TK KBS, dly; ml ) 20180719024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020