[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 02. 03. 2021   Meniny má Anežka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na XXVI. Gorazdovom Močenku bude aj lovecký tábor
P:3, 12. 07. 2018 14:45, DOMMočenok 12. júla (TK KBS) Obec Močenok v tomto roku organizuje 26. ročník celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok. Podujatie sa uskutoční od 25. do 29. júla 2018 v Močenku, Gorazdove, Nitre a Trnave.

Festival odštartujú v stredu 25. júla o 8.00 cyklisti, ktorí odnesú festivalové posolstvo na Arcibiskupský úrad do Trnavy. Popoludní 14.30 zase peší pútnici odnesú posolstvo na Biskupský úrad v Nitre. Po odovzdaní festivalového posolstva bude močenský farár Peter Michalov slúžiť v Bazilike sv. Emeráma svätú omšu.

Vo štvrtok o 10.00 sa v pastoračnom centre otvoria tvorivé dielne. Lektori budú pracovať prevažne s mladými ľuďmi a deťmi v divadelných triedach a speváckej triede. Popoludní budú nasledovať vernisáže výstav a otvorenie festivalu. V nesúťažnej časti sa predstaví Súkromné konzervatórium Nitra s hrou Mníšky v réžii Petra Oravca.

V Kostole sv. Klimenta po sv. omši vystúpia speváci a hudobníci zo schóly z parnerského mesta Vracov z Českej republiky.

V piatok sa začne súťažná časť festivalu. Predstaví sa DDS Úsmev zo Šale s inscenáciou Alica v krajine zázrakov. Potom DS Minót z Topoľčian uvedie hru Tajný výlet. Posledné súťažné predstavenie bude netradične na futbalovom štadióne. Daniel Hayden pripraví zvlášť pre deti Lietajúcu rozprávku, v ktorej nebudú chýbať drony a iné atrakcie.

Počas tohto ročníka výberová porota odporučila do širšieho výberu takmer 20 inscenácií, ktoré by boli vhodné na Gorazdov Močenok. Žiaľ okrem troch súborov všetým ostatným termín festivalu nevyhovoval. Organizátori sa preto rozhodli, že súťažná časť festivalu Gorazdov Močenok bude pokračovať 20. októbra a vyhodnotenie festivalu bude až po jej skončení.

V piatok večer bude Spomienkový večer na Jána Stacha. O program sa postarajú netere močenského výtvarníka. Viktória Stachová zaspieva piesne a Olívia Stachová bude prezentovať časť pripravovanej knihy o Jánovi Stachovi.

V sobotu o 19.30 bude v Gorazdove celebrovať sv. omšu J. Ex. Ján Orosch, trnavský arcibiskup.

Vyvrcholením podujatia bude Slávnostná pontifikálna sv. omša, ktorú bude v Gorazdove 29.7. o 9.30

celebrovať Mons. František Rábek, ordinár OS a OZ SR.

Po svätých omšiach v sobotu a v nedeľu sa začne Gorazdovský dvor. Súčasťou bude prezentácia loveckého tábora slovanského vladyku, vystúpenie šermiarov a sokoliarov, ochutnávka pokrmov z dobovej kuchyne...

Program festivalu sa bude končiť v nedeľu 16.00 v parku pri kostole.

Viac informácií na webových stránkach festivalu.

TK KBS informoval Peter Sýkora, dramaturg festivalu

( TK KBS, ps; pz ) 20180712023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]