[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 22. 10. 2021   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast
[apple]

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rodiny sa spolu stretli na svojej púti vo Víšňovom a vo Vysokej nad Uhom
P:3, 25. 06. 2018 09:50, DOM

Višňové/Vysoká nad Uhom 25. júna (TK KBS/Rádio LUMEN) Vo Višňovom a vo Vysokej nad Uhom sa cez víkend konali púte rodín. Prinášame spravodajstvo z nich.

Višňové pri Žiline

Mária privádza Ježiša do našich rodín. Pod týmto mottom sa počas víkendu stretli rodičia aj s deťmi na jubilejnej 10. diecéznej púti rodín vo Višňovom pri Žiline. V bohatom programe nechýbali svedectvá, modlitby či sväté omše. Počas púte zároveň vyvrcholila diecézna príprava na svetové stretnutie rodín v Dubline.

Rodiny putujú vždy koncom júna do Višňového už presne 10 rokov. Správca farnosti Jozef Bagin hovorí, že aj budú zdravé a sväté rodiny, tak bude taká celá spoločnosť. „Lebo je to projekt, ktorý je od Boha a ten projekt, ktorý je od Boha, je vždy dobrý. Projekt, ktorý je len od ľudí, tak nikdy nebude požehnaný," uviedol.

Rodiny povzbudil aj riaditeľ Sekcie pre rodinu Žilinskej diecézy Roman Seko. Podľa neho sú práve rodiny kvasom toho dobrého v našej spoločnosti. „To vaše sväté manželstvá sú za tým. Im stojí za to zápasiť o ten veľký poklad, ktorým im Boh zveril. Tých mnoho vecí, ktoré sa robí na Slovensku pre rodiny, že to zrazu začína byť kvas, že sa niečo v našej spoločnosti začína pretvárať.“


Súčasťou programu sú vždy aj mnohé svedectvá. Púť vyvrcholila svätou omšou s diecéznym biskupom Tomášom Galisom. Na príklade sviatku narodenia Jána Krstiteľa povzbudil rodiny, aby prijímali deti ako Boží dar. „Každé novonarodeniatko je dar, ktorý dáva milujúci Boh," uviedol. Júlia Kavecká: „Púť bola zároveň vyvrcholením diecéznej prípravy na blížiace sa svetové stretnutie rodín v Dubline. Vo svojej farnosti sa na nej podieľali aj Štefan a Janka Francisciovci.

Jednu z rodín, ktoré sa pripravovali na svetové stretnutie rodín, vyžrebovali a pocestujú do Dublinu (Zdroj: Rádio LUMEN / Júlia Kavecká).

Vysoká nad Uhom

Oslava rodiny, taký je názov tradičnej púte rodín vo Vysokej nad Uhom, rodisku Anky Kolesárovej. Každoročne na začiatku prázdnin sa manželia i celé rodinky schádzajú, aby zažili spoločenstvo a navštívili miesto, kde táto čoskoro nová blahoslavená žila a zomrela. Načerpať a povzbudiť sa, to sú motívy, ktoré priviedli celé rodiny do Vysokej nad Uhom na púť rodín.

V programe bola svätá omša spojená s obnovou manželských sľubov. Slávil ju košický pomocný biskup Marek Forgáč, ktorý vo svojej homílii upozornil na to, aby sme dokázali žiť v trpezlivosť a takto očakávať Boha, ako nám to priblížil dnešný evanjeliový príbeh narodenia Jána Krstiteľa. Po nej išli rodiny s dčťmi na cintorín k hrobu Anky Kolesárovej. Poobede ich čakali pripravené atrakcie pre deti.

Na leto plánovaný Festival radosti vo Vysokej nad Uhom sa tento rok odkladá a všetci sú srdečne pozvaní na slávnosť blahorečenia Anky Kolesárovej 1. septembra do Košíc (Zdroj: Rádio LUMEN / Martin Ďurčo).

( TK KBS, RL, jka, mdu; ml ) 20180625022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]