[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACN Slovensko pozýva deti, aby sa zapojili do súťaže "Deti pre Sýriu"
P:3, 12. 06. 2018 08:05, DOM

Bratislava 12. júna (TK KBS) Takmer každé dieťa na svete trávi časť svojho detstva s farbičkami v ruke. Kreslí svet taký, aký ho vidí okolo seba, alebo vo svojej fantázii. Pri príležitosti Dňa detí pozýva pápežská nadácia ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi slovenské deti, aby sa zapojili do výtvarnej súťaže Deti pre Sýriu. Dostanú tak príležitosť priniesť úprimnú detskú radosť aj súcit svojim rovesníkom v Sýrii, ktorým vojna ukradla bezstarostné roky detstva.

Vyhlasovateľom a organizátorom výtvarnej súťaže je slovenská národná kancelária pápežskej nadácie ACN (Aid to the Church in Need), na Slovensku známa aj ako Kirche in Not, poslaním ktorej je poskytovať materiálnu aj duchovnú pomoc kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Poskytnutá pomoc môže mať mnoho podôb. Jednou z nich je vyjadrenie solidarity a úcty tým, ktorí trpia.

Súťaž má byť symbolickým gestom podpory Sýrii. „Jedným z  cieľov súťaže je zapojiť aj tých najmenších. Hoci je situácia v Sýrii veľmi náročná, deti rozumejú aj bez veľkých slov a svojim jednoduchým, detským a pritom hlbokým spôsobom vedia vyjadriť súcit a zároveň pomôcť,“ hovorí o súťaži riaditeľka národnej kancelárie ACN Slovensko Martina Hatoková.

Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci a žiačky všetkých základných škôl a základných umeleckých škôl na Slovensku. Aj touto cestou sa v nich môže prehĺbiť citlivosť na vnímanie utrpenia, ale aj nádejí a túžob ich rovesníkov v blízkovýchodnej Sýrii aj inde na svete, na vnímanie bolestnej skúsenosti, ktorú nikto zo sýrskych detí nechcel, nespôsobil a ktorú nedokáže kontrolovať.

Súťaž je sprievodnou aktivitou Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom, ktorý sa bude konať v rôznych mestách a obciach Slovenska v čase 18. – 25. novembra 2018. Týždeň pomoci prenasledovaným kresťanom následne oficiálne otvorí vianočnú kampaň pápežskej nadácie ACN Slovensko. Jej cieľom je priama finančná podpora obetí konfliktu v Sýrii.

Súťažné práce je potrebné poslať na adresu kancelárie ACN Slovensko do 25. septembra 2018. Hodnotiť ich bude odborná porota, ktorú tvoria štyria slovenskí výtvarní pedagógovia ZŠ a ZUŠ s mnohoročnou praxou a zástupca nadácie ACN Slovensko. Garantkou súťaže je akademická maliarka Ľudmila Lakomá-Krausová. Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehne počas Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom.

Všetky ďalšie informácie o presných pravidlá zapojenia sa do súťaže a cenách nájdete na webovej stránke ACN Slovensko. Ďakujeme, že sa chcete podieľať na zmiernení utrpenia v životoch mnohých detí a ich rodín, ktorým ACN poskytuje núdzovú pomoc už od vypuknutia občianskej vojny v roku 2011. Doteraz smerovalo do Sýrie takmer 21 miliónov eur z príspevkov individuálnych darcov a podporovateľov ACN.

TK KBS informovalo ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi

( TK KBS, ACN; ml ) 20180531034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]