[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 08. 2022   Meniny má Milica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Za dar rodiny ďakovali a prosili spolu s pastiermi aj v metropole východu
P:3, 30. 05. 2018 07:45, DOM

Košice 30. mája (TK KBS) V nedeľu 27. mája 2018 sa stretli košickí biskupi - arcibiskup Bernard Bober, vladyka Milan Chautur a biskup Marek Forgáč, s košickými rodinami, aby pri svätej omši v Dóme sv. Alžbety ďakovali a prosili, a v radostnom programe pri Dolnej bráne zdieľali spolu radosť zo spoločenstva. Vladyka Milan vyzval rodiny, aby na vážne veci nepozerali príliš ľahostajne. „Ak vnímame, že v spoločnosti idú do popredia trendy, ktoré rodinu rozbíjajú, nemáme právo ako kresťania zostať ticho. My sa musíme ozývať s jasným vedomím a sebavedomím, že sme tu. A že sme väčšina, ktorá rozmýšľa o rodine ako o otcovi, mame a dieťati," uviedol.

Po svätej omši pokračoval program Dňa rodiny na pódiu pri Dolnej bráne. Ani hrozba dažďa neodradila rodiny, aby vo veľkom počte oslávili svoj deň.V úvode sa opäť rodinám prihovorili biskupi. Okrem iného predstavili aj novovzniknuté Arcidiecézne centrum pre rodinu, ktoré začalo svoju činnosť a pripomenuli aj budúcu slovenskú blahoslavenú Annu Kolesárovú, ktorej blahorečenie sa pripravuje na začiatok septembra. Po slovách biskupov nasledoval program plný hudby, spevu a tanca, na ktorom sa podieľali viacerí účinkujúci. Na záver podujatia vystúpila so svojim koncertom K:MUSIC, hudobná služba v Koinonii Ján Krstiteľ, pôsobiaca pri Oáze Vyšný Klátov – Košice. Už tradične bol súčasťou Dňa rodiny aj trh prorodinných organizácií, Chrobáčikovo, skautské mestečko a ďalšie atrakcie pre deti. Záujemcovia mohli zároveň podpísať vyhlásenie, ktoré je možné nájsť TU.

"Ďakujeme aj organizáciám, ktoré boli nápomocné pri organizácii - Inštitút rodiny v Košiciach, Domček, Potravinová banka Slovenska, Slovenský skauting, firma Ginke a mnohí ďalší. Taktiež ďakujeme účinkujúcim, bohoslovcom a dobrovoľníkom, bez ktorých by sme to nezvládli. Nech dobrý Boh odmení vašu obetu. Veľká vďaka patrí aj ochotným fotografom Jakubovi Šimoňákovi a Ferkovi Marcinovi," uviedla Adriana Čurajová.

FOTOGRAFIE( TK KBS, ke, ac; ml ) 20180530022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus