TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2019   Meniny má Urban       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Pápež v Bulharsku a Severnom Macedónsku

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (21)
P:3, 21. 05. 2018 08:30, DOMBratislava 21. mája (TK KBS) Prinášame výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (21).

------------------------------------------------

Pondelok 21. mája 2018:
- 10:30 h Svätá omša z Opátstva Jasov
Priamy prenos z Chrámu sv. Jána Krstiteľa pri príležitosti odovzdávania relikvie blahoslaveného Karola Habsburgského za prítomnosti členov Habsburgskej rodiny, členov Rádu sv. Juraja, jasovskej kanonie a veriacich z okolitého kraja.
- 20:30 h V Samárii pri studni (Aký význam má ochrana rodiny?)
15. mája sme si opäť pripomenuli Medzinárodný deň rodiny. Tento deň je dôvodom na zamyslenie, aká je úloha rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti. Aká je rodina dnes? Ako sa zmenila a prečo? Aký je prístup štátov vrátane Slovenska, Cirkvi a spoločnosti k rodinnej politike, k jej podpore a ochrane? Čo by sa malo zmeniť a ako? Aj na tieto otázky budeme spoločne hľadať odpovede v najbližšej relácii V Samárii pri studni. Moderuje Ľuba Oravová.

Utorok 22. mája 2018:
- 17:30 h Doma je doma (Biele srdce)
Bielu farbu vníma naše oko, ak do neho prichádza svetlo všetkých farieb. BIELE SRDCE je prestížne ocenenie, ktoré aj tento rok udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek za ošetrovateľstvo. Je to cena za starostlivosť, poznanie a ľudskosť. Aký je svet sestier a ošetrovateľov? Dozviete sa v diskusii s Ivetou Lazorovou, (prezidentka SKSaPA) a ocenenými sestrami.
- 21:45 h Na území Boha
Začiatkom roka 2011 prerastú nepokoje v africkom Pobreží Slonoviny do občianskej vojny. Pallotínska misia v mestskej štvrti Abidžanu – Yopouhone sa ocitá v ohnisku najťažších bojov. Keď vypukla panika, na misii sa ukrylo 4.000 vystrašených utečencov. Misionár Zbigniew Kłos tieto dramatické chvíle dokumentuje svojou malou turistickou kamerou.

Streda 23. mája 2018:
- 9:45 h Generálna audiencia
Priamy prenos zo stretnutia Svätého Otca s pútnikmi, ktorí prichádzajú navštíviť Večné mesto a prihovára sa im.
- 21:50 h Fatimské posolstvo (3)
Miniséria spoločnosti EWTN o Fatimskom posolstve. Sto rokov nasledujúcich po fatimských zjaveniach môžeme označiť za storočie kresťanských mučeníkov, keďže kresťanstvo čelilo najhoršiemu prenasledovaniu od čias Rímskej ríše.

Štvrtok 24. mája 2018:
- 16:00 h Večera u Slováka (Najsvätejšej Trojice)
Diskusná relácia nad nedeľným evanjeliom.
- 17:30 h Doma je doma (Evanjelium v piktogramoch)
Evanjelium podľa Lukáša v piktogramoch je európskym unikátom, ktorý vznikol vo Veľkom Šariši. Ako sprostredkovať evanjelium hendikepovaným budeme rozoberať s dnešnými hosťami.

Piatok 25. mája 2018:
- 16:55 h Teplička nad Váhom, obec Žofie Bosniakovej
Teplička nad Váhom leží v severnej časti bývalej Trenčianskej stolice. Prvou písomnou správou o osídlení tohto územia, ktorá je súčasne i prvým písomným údajom o Tepličke nad Váhom, je listina Bela IV. z roku 1267. K najvýznamnejším postavám histórie Tepličky nad Váhom patrí manželka palatína Františka Veseléniho - Žofia Bosniaková. Dodnes si na Žofiu Bosniakovú spomínajú pre jej sociálne cítenie a charitatívne skutky nielen obyvatelia Tepličky, ale aj celého Slovenska i zahraničia. Práve na jej podnet bol v Tepličke zaločený útulok pre chudobných. Prichýlili sem nielen chudobných a opustených, ale i nemocných a siroty. Trovy na liečenie chorých hradilo panstvo. Útulok existoval až do roku 1940. Sme presvedčení, že tak, ako v minulosti, aj dnes Teplička bude významnou súčasťou nielen regiónu, ale aj celého Slovenska. Obyvatelia obce sú hrdí na to, že tu žijú. S radosťou a pohostinnosťou vítajú všetkých, ktorí sem prichádzajú.
- 17:30 h Ostrov mníchov
Kláštor Sion v Holandsku voľakedy obývalo 120 mníchov. Keď ich v roku 2013 zostalo len osem, začali premýšľať o sťahovaní a o novom začiatku na severe Holandska na ostrove Schiermonnikoog. Odsťahovať sa však nie je také jednoduché. Títo muži modlitby bojovali s vnútorným nepokojom a pochybnosťami. Museli si odpovedať na otázku: prečo sú vlastne tu?

Sobota 26. mája 2018:
- 16:45 h Večerná univerzita
Záznam homílii Mons. Jozefa Haľka: Modlitba s otvoreným srdcom.
. 20:30 h Dávid / Biblia (1)
Životný príbeh izraelského kráľa Dávida, ktorý je v Biblii vpísaný do dvoch Samuelových kníh, bol bohatý na zvraty a dramatické udalosti. Ako mladý pastier bol Dávid pomazaný a Bohom vybraný, aby sa stal kráľom v Jeruzaleme miesto kráľa Saula, ktorý Boha sklamal.

------------------------------------------------

Relácie pre deti:

Detský program od pondelka do piatku o 8:20 h a 18:35 h

------------------------------------------------

TK KBS informovala Eva Lokajová( TK KBS, TV LUX, elo; ml ) 20180521022   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 321 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019