[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM aj tento rok chystá trojdňový intenzívny kemp Kresťan v politike
P:3, 24. 04. 2018 09:59, DOM

Bratislava 24. apríla (TK KBS) O niekoľko týždňov sa uskutoční kemp Kresťan v politike, ktorý je trojdňovým intenzívnym prípravným kurzom pre kandidátov na poslancov, starostov a primátorov v komunálnych voľbách 2018. Kemp sa uskutoční v mesiacoch máj a júl na troch miestach v Kysaku, v Bojničkách a vo Važci.

Projekt Kresťan v politike (KVP) patrí medzi kľúčové aktivity ZKSM. Vznikol ako reakcia na potrebu informovanosti a formácie kresťanov z radov kresťanských spoločenstiev v oblasti politiky a verejného života. Má za cieľ prinášať svetu v oblasti politiky, ako aj kvalitné a odborné vzdelávanie v oblasti participácie. Každý rok ponúka viaceré aktivity ako semináre vo farnostiach, osobné konzultácie angažovania sa vo svojom okolí, no vyvrcholením býva kemp Kresťan v politike.

Cieľom kempu je profesionálne, odborne a duchovne pripraviť kresťanských kandidátov do nadchádzajúcich volieb a naučiť ich zručnostiam a schopnostiam, ktoré využijú počas predvolebnej kampane i počas svojho pôsobenia v politickej funkcii. „Počas troch dní účastníci zistia ako si správne urobiť predvolebnú kampaň, objavia jednotlivé praktické nástroje a nadobudnú kontakty s viacerými úspešnými kresťanskými regionálnymi politikmi, s ktorými si môžu vymeniť svoje skúsenosti, “ hovorí Eduard Filo, koordinátor projektu KVP.

Kemp je zameraný na nielen mladých ľudí z kresťanských spoločenstiev, či farností, ktorí chcú participovať na živote svojej obce prostredníctvom aktívneho zapojenia sa v miestnej samospráve. Minulého roku sa kempu zúčastnilo 35 ľudí z rôznych kútov Slovenska. „Hlavným lektorom na podujatí bude opäť Michal Novota, ktorý sa špecializuje na prípravu a tvorbu stratégií kampaní, ale aj na komunikačné a prezenčné zručnosti. Program je vhodne dopĺňaný aj o duchovný rozvoj jednotlivcov, ako aj o prehlbovanie vzťahov medzi účastníkmi,“ hovorí Lukáš Valach, spolukoordinátor projektu KVP.  

Kemp Kresťan v politike sa uskutoční v týchto troch termínoch 11.05.-13.05.2018 v Kysaku, 25.05.-27.05.2018 v Bojničkách a 06.07.-08.07.2018 vo Važci. Prihlasovanie na kemp je rozdelené do niekoľkých fáz. Do 6.5. a 24.6. je zvýhodnené cena pre účastníka, 85 eur. Záujemcovia sa môžu prihlasovať cez formulár na tomto linku. Viac informácií o kempe je možné nájsť na stránke http://www.krestanvpolitike.sk/kemp/.

ZKSM sa už dvadsaťsedem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta, ml; pz ) 20180424020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]