[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 19. 05. 2022   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku prebiehajú celý týždeň modlitby za duchovné povolania
P:3, 17. 04. 2018 10:33, DOM

Bratislava 17. apríla (TK KBS) Od pondelka do nedele (16. - 22. apríla 2018) prebieha na Slovensku Týždeň modlitieb za duchovné povolania. Podkladom modlitieb za duchovné povolania sú slová Ježiša "Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu“ (Mt 9, 38). K modlitbe pozýva aj Svätý Otec František. Na záver týždňa budeme opäť sláviť Nedeľu Dobrého pastiera, ktorý získala svoj názov podľa liturgického čítania o Dobrom pastierovi, ktorý dáva svoj život za ovce (Jn 10, 11 - 18). Počas tohto víkendu sa na Slovensku konajú dni otvorených dverí v kňazských seminároch. Aj tento rok pozývajú na svoj program viaceré z nich. Časť seminaristov tiež navštívi farnosti.

Subkomisia pre pastoráciu povolaní pri Konferencii biskupov Slovenska ponúka k týždňu modlitieb za duchovné povolania špeciálny zborník, ktorý prináša konkrétne podnety na to, ako ho sláviť. Využiť ho môžu farské spoločenstvá a rôzne spoločenstvá Cirkvi modliace sa za povolaných a za nové povolania pre Cirkev. Brožúrka obsahuje napríklad ruženec s úmyslami za povolania; adoráciu za duchovné povolania pre dospelých; adoráciu pre mladých s modlitbovou dynamikou v adorácii na rozlišovanie povolania; list pápeža Františka k 55. Svetovému dňu modlitieb za povolania a list pápeža Františka mladým. 

V nedeľu Dobrého pastiera Cirkev slávi svetový deň modlitieb za duchovné povolania. Tentokrát to bude už po 55-krát. Tradične k nemu vydáva svoje posolstvo aj Svätý Otec. Pápež František ho tento raz písal v perspektíve prípravovaného generálneho zasadnutia biskupskej syndoy, ktorá bude tento rok v októbri venovaná mládeži. V posolstve, ktoré je k dispozícii aj v slovenčine, sa zameral pápež na tri aspekty - počúvanie, rozlišovanie a žitie Pánovho poslania. "Tieto tri aspekty – počúvanie, rozlišovanie a prežívanie – rámcujú aj začiatok Ježišovho poslania: po dňoch modlitby a duchovného boja na púšti navštívil synagógu v Nazarete a započúval sa tu do Božieho slova, v ktorom spoznal poslanie, ktoré mu Otec zveril, a ohlásil, že ho prišiel uskutočniť „dnes“," prihovára sa v posolstve pápež František.

Zdroje: www.kbs.sk / povolania.kbs.sk / zasvatenyzivot.sk

( TK KBS, kbs, tk, ml; pz ) 20180417021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním