TK KBS

Dnes je sobota 04. 07. 2020   Meniny má Prokop       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aprílový Rebrík prináša deťom špeciálnu tému s názvom Slovensko v kroji
P:3, 12. 04. 2018 13:24, DOMBratislava 12. apríla (TK KBSň Začiatkom mesiaca vyšlo aprílové číslo časopisu Rebrík, ktorý je určený deťom vo veku 6 – 10 rokov. Prinášame anotáciu čísla.

-

Témou čísla je Slovensko v kroji – na prvej dvojstrane nájdete rozdelenie našej krajiny na regióny, popisy a kresby jednotlivých častí ľudového odevu, či znotovanú pieseň – modlitbu pred a po jedle Nebeský Otče náš. S témou súvisí aj reportáž z obce Boleráz Sviatky v kroji. Je svedectvom o zanietení mladých i starších pre folklór a jeho úzke prepojenie na slávenie Veľkej noci.

Po dňoch pôstu a veľkonočných obradov sa radujeme zo zmŕtvychvstania Pána Ježiša a očakávame zoslanie Ducha Svätého. Tak, ako nás pôstom sprevádza modlitba krížovej cesty, vo Veľkonočnom období to môže byť Cesta svetla. Vo farebnej prílohe sú zachytené udalosti od Pánovho zmŕtvychvstania až po zoslanie Ducha Svätého. Spojené s modlitbou a ilustráciami Márie Páleníkovej potešia oči a povzbudia dušu. S grantovou podporou Konferencie biskupov Slovenska vychádza nielen rubrika Veselí duchom, ktorá pomáha druhákom a tretiakom prežívať liturgický rok, ale aj dvojstrana Dobrodružstvo s Ježišom určená deťom pripravujúcim sa na prvé sväté prijímanie. Fond na podporu umenia zase podporuje rubriku Písmenková polievka s úryvkami diel slovenských autorov pre deti a rubriku Túlavé tenisky, ktorá nás tentokrát zavedie do Smoleníc na úpätí Malých Karpát. Smolenický zámok, pamätná izba Štefana Baniča, jaskyňa Driny či Múzeum Molpír, to sú miesta, ktoré hodno navštíviť.

Dobrá novina pozýva čitateľov do Etiópie, jednej z najstarších kresťanských krajín na svete. A to je dôvodom, prečo sa kríž stal jej najdôležitejším symbolom. Prejavuje sa to i vo výšivkách na tradičných i súčasných odevoch.
V časopise Rebrík si nájdu svoje stránky aj predškoláci a prváci. Môžu plniť úlohy, prečítať si s rodičmi maľované čítanie a vyfarbovať obrázky. Väčšina článkov v Rebríku podnecuje deti k tvorivosti a povzbudzuje ich, aby boli všímavé k potrebám druhých doma v rodine, v škole i vo farnosti.

Na webovej stránke časopisu www.rebrik.sk nájdu rodičia a pedagógovia ďalšie úlohy a podnety na podporu čítania s porozumením v Čítaní s Rebom a Rikou vychádzajúce z obsahu čísla. Redakcia sa teší zo všetkých odpovedí na úlohy, ale aj z kresieb, vlastnej tvorby a fotografií, ktoré dostáva od detí a zo škôl. Časť z nich zverejňuje v časopise alebo na webovej stránke časopisu.

TK KBS informovala Brigita Janovičová( TK KBS, bja; ml ) 20180412027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020