[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Členovia a spoločenstvá môžu aj tento rok využiť Interný grant od ZKSM
P:3, 15. 03. 2018 13:33, DOM

Bratislava 15. marca (TK KBS) Každoročne pre členov a spoločenstvá ZKSM zverejňuje možnosť zapojiť sa do vlastného interného grantu. Podporou inovatívnych projektov mladých chce ZKSM zároveň zvýšiť povedomie hodnoty mládežníckej práce. Uchádzači o podporu z interného grantu môžu podať návrhy so žiadosťou na vlastné projekty do 8. apríla 2018.

Hlavným cieľom interného grantového kola je motivovať a povzbudiť spoločenstvá k dobrovoľníctvu a angažovanosti vo svojom okolí a tiež k spolupráci s inými spoločenstvami a organizáciami v regióne. Piaty ročník Interného grantu ZKSM obsahuje výzvy v oblasti participácie, dobrovoľníctva, zdravého životného štýlu a v poukazovaní hodnoty práce s mládežou. Tieto ciele vychádzajú zo Stratégie Slovenskej republiky pre mládež na roky 2014 – 2020. „Cez interný grant chceme podporiť aktivity spoločenstiev ZKSM zamerané na riešenie aktuálnych výziev, ktorým čelia mladí v ich okolí. Tiež učiť mladých ľudí, členov ZKSM, projektovým zručnostiam a projektovému mysleniu, prijímať výzvy a hľadať vhodné riešenia na ich realizáciu,” hovorí Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM.

V oblasti participácie chce ZKSM podporiť inovatívne formy spoluúčasti mladých ľudí na živote spoločnosti, aby sa aktívne zapájali do riešenia problémov obce/mesta, v ktorej žijú a podieľali sa na rozhodovaní o veciach verejných, ktoré sa ich bezprostredne týkajú. Prostredníctvom Interného grantu ZKSM aktivizuje mladých zo spoločenstiev, aby svojou dobrovoľníckou aktivitou prispeli k zlepšeniu okolia a spoločnosti. Cieľom aktivít v oblasti zdravia a životného štýlu je zvýšiť záujem mladých ľudí o dôležitosť ochrany a podpory zdravia a zdravého životného štýlu napríklad vypracovaním a realizáciou  výchovnovzdelávacej kampane alebo workshopu k danej téme. Posledná oblasť Práca s mládežou sa zameriava na komunikáciu hodnoty práce s mládežou a jej prínosu pre spoločnosť, ale aj na mapovanie a riešenie konkrétnych výziev v obci či regióne, ktorým mladí čelia.

V minulom roku sa podarilo vďaka Internému grantu ZKSM na Slovensku uskutočniť 26 mládežníckych projektov. Termín na vypísanie žiadostí o projekt je 8. Apríl 2018. Výsledky o podporených projektoch budú zverejnené 18. 4., po fáze hodnotenia podaných žiadostí. Projekty budú môcť spoločenstvá realizovať až do polovice septembra. Všetky potrebné informácie sú spolu s výzvou zverejnené na stránke www.zksm.sk.

ZKSM sa už dvadsaťsedem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20180315026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]