[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

„Nemáme čo stratiť“ – stretnutie zasvätených na Spišskej Kapitule
P:3, 04. 02. 2018 09:37, DOM

Spišská Kapitula 4. februára (TK KBS) Spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka pozval na sobotu 3. februára 2018 zasvätených na spoločné stretnutie na Spišskej Kapitule, na ktoré prišlo asi 150 zasvätených pôsobiacich v tejto diecéze.

V homílii biskup Sečka povedal: „Apoštoli boli vo Večeradle osem dní za zatvorenými dverami. Potom prichádza Ježiš a prináša pokoj a posiela ich do sveta. Kde apoštoli dvere zatvárajú, Ježiš ich posiela do misií. Zasvätení potrebujú odolať pokušeniu zostať zavretí.“ Biskup vyjadril vďačnosť zasväteným pôsobiacim na území tejto diecézy a na záver prítomní prijali svätoblažejské požehnanie.

Program pokračoval v jedálni kňazského seminára, kde sestra Veronika Barátová z Komunity Blahoslavenstiev priblížila tému Prorocký charakter zasväteného života, vychádzajúc z druhej kapitoly Vita consecrata: „Prorocký rozmer patrí k podstate zasväteného života, nie je dobrovoľný. A jeho úlohou je ukazovať smer a radikálne nasledovať Krista. Zasvätený život nie je elitná cesta svätosti, ale je to privilegovaná cesta svätosti. Boh nás povoláva – v tom spočíva privilégium.“

Sestra Veronika pokračovala: „Nič nemožno postaviť nad osobnú lásku ku Kristovi a k chudobným. Často nám hrozí, že sa uspokojíme s málom – ako bohatému mládencovi z evanjelia. Nič sa mu nedalo vyčítať. Toto je morálka bez mystiky. Na rozdiel od neho by sme mali byť tí, čo nemajú čo stratiť. Prorok si musí byť vedomý, že nemá čo stratiť.“ A preto aj pred zasvätenými stojí výzva radikálnym spôsobom nasledovať Krista.

Spoločenstvo zasvätených pôsobiacich v Spišskej diecéze posilnil a upevnil aj pripravený obed. Počas neho sa dozvedeli dve správy týkajúce sa zasvätených tejto diecézy: provinciálna predstavená sestra Dária Motyková SDR oznámila, že pred týždňom pápež František uznal zázrak na príhovor ctihodnej matky Alfonzy Márie Eppingerovej, zakladateľky Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa a Kongregácie sestier Najsvätejšieho Spasiteľa pôsobiacich na Slovensku, a preto sa očakáva jej skoré blahorečenie. Následne sa predstavil tím, ktorý už teraz vo februári začína v Ružomberku Kurz Samuel na rozlišovanie životného povolania.

TK KBS informovala sr. Františka Čačková

( TK KBS, fc; pz ) 20180204001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]