[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 11. 12. 2023   Meniny má Hilda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Galis slávnostne odovzdal Rodine Nepoškvrnenej relikvie a zástavu
P:3, 19. 12. 2017 11:00, DOM

Vrícko 19. decembra (TK KBS) Celý rok 2017 sa niesol v znamení osláv stého výročia zjavení Panny Márie vo Fatime. V stredu 13. decembra sa v kaplnke Milosrdných sestier sv. Vincenta - Satmárok vo Vrícku konala mimoriadna slávnosť. Do obce zavítal žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis, ktorý má v rámci KBS na starosti aj apoštolát Fatimy.

Biskup Galis už počas 15. slovenskej púte chorých do Lúrd v septembri tohto roku naznačil, že aj Slovensko by malo dostať zástavu Svetového apoštolátu Fatimy, ktorú by chcel odovzdať Rodine Nepoškvrnenej. Okrem tejto zástavy, ktorá bola zhotovená na Filipínach, dostala Rodina Nepoškvrnenej a sestry satmárky ešte jeden veľmi vzácny dar – relikvie dvoch fatimských detí, sv. Františka a Hyacinty.

Vricko, relikvie

Tieto dary odovzdal biskup Galis na začiatku svätej omše sr. M. Alici z Rodiny Nepoškvrnenej. Svätú omšu s biskupom koncelebrovalo 11 kňazov z Banskobystrickej a Žilinskej diecézy. Na slávnosti sa okrem sestier miestnej komunity zúčastnila aj generálna predstavená sr. M. Pavla, provinciálna predstavená sr. M. Blažeja, sestry z Kongregácie Božského Vykupiteľa a traja laici, ktorí sa angažujú v šírení apoštolátu Fatimy.

Vricko, relikvie

“Otec biskup nás všetkých povzbudil, aby sme s väčšou láskou a vďačnosťou mali účasť na „projekte“ Panny Márie, a to tým, že sa budeme modliť, zvlášť modlitbu ruženca, prinášať dobrovoľné obety za obrátenie hriešnikov a konať pobožnosti prvých fatimských sobôt,” informovala TK KBS sr. M. Alžbeta.

Po svätej omši sa všetci prítomní pomodlili slávnostný ruženec a na výzvu generálnej predstavenej ho obetovali na úmysel, aby sme aj my, tak ako fatimské deti, vzali vážne odkaz Panny Márie, aby sme sa znova vybrali na cestu obrátenia a modlitby.( TK KBS, malz, ml; pz ) 20171219029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]