[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 08. 12. 2022   Meniny má Marína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM sa chce priblížiť spoločenstvám osobnými stretnutiami v regiónoch
P:3, 01. 12. 2017 21:26, DOM

Bratislava 1. decembra (TK KBS) V Ružomberku a Prešove sa v sobotu uskutočnia stretnutia vedúcich spoločenstiev, ktoré zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Týmito stretnutiami sa ZKSM chce viac priblížiť svojim členom, osobitne vedúcim spoločenstiev. Cieľom stretnutí je vytvoriť priestor pre povzbudenie a vzájomné zdieľanie v spoločnom úsilí v práci s mládežou v spoločenstvách na Slovensku.

Každý rok Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) organizuje štyri stretnutia, Celoslovenské rady ZKSM (CSR) kde spolu vedúci oblastných centier a tím ZKSM, hodnotia a plánujú činnosť ZKSM. Tentokrát sa miesto jednej Celoslovenskej rady uskutočnia tri lokálne stretnutia, kde okrem vedúcich oblastných centier prídu aj vedúci spoločenstiev, ktoré ZKSM združuje. V sobotu sa tím ZKSM stretne so spoločenstvami zo stredného a východného Slovenska v Prešove a v Ružomberku. Počas posledného novembrového víkendu sa už uskutočnilo podobné  stretnutie v Trnave, ktoré získalo veľmi pozitívne ohlasy.

Stretnutie v Trnave uviedol predseda ZKSM Ján Buc, ktorý účastníkov stretnutia povzbudil duchovným slovom. Víziové, hodnotové a  praktické smerovanie činnosti ZKSM a práce s mládežou v spoločenstvách na Slovensku predstavil  Eduard Filo, koordinátor ZKSM. Vedúci spoločenstiev sa mohli v ďalších bodoch programu dozvedieť aj o novej iniciatíve ZKSM zameranej na rozvoj spoločenstiev s názvom UpGrade, ale aj o novinkách ZKSM v oblasti projektov Lifenet a Umenie milovať. “Projektom Umenie milovať chceme prinášať nový pohľad na mladého človeka v zrkadle jeho pravej hodnoty a poukázať na to, že práca s mladými nie je len našou pracovnou náplňou ale hlavne srdcovou záležitosťou, “ povedal Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM.

Jedným z hlavných cieľov týchto lokálnych stretnutí je vytvoriť väčší priestor pre vedúcich spoločenstiev ZKSM, na ich otázky a zdieľanie sa v malých skupinkách. Obvzlášť veľmi inšpiratívnym bodom stretnutia sú príklady dobrej praxe, kde majú možnosť vybraní vedúci podeliť sa o aktivity svojho spoločenstva, ktoré môžu byť inšpiráciou ostatným.

ZKSM sa už dvadsaťsedem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20171201022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23