[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 02. 10. 2023   Meniny má Levoslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACN naďalej povzbudzuje deti a rodiny k modlitbe posvätného ruženca
P:3, 24. 10. 2017 15:00, DOM

Bratislava 24. októbra (TK KBS) Jakubany, Sečovce, Smižany, Teplička nad Váhom, Bratislava, Heľpa, Starý Tekov, Ždaňa, Liptovský Mikuláš, Nitra, Prešov, Svidník, Kapušany - v týchto a v mnohých iných obciach a mestách na Slovensku sa aj tento rok školy, farnosti a spoločenstvá aktívne zapojili do modlitbovej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec. Iniciatíva bola organizovaná pápežskou nadáciou ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi. Za pokoj v ľudskom srdci aj vo svete sa v stredu 18. októbra v modlitbe posvätného ruženca zjednotili tisíce detí zo Slovenska so svojimi rovesníkmi z viac ako 70 krajín.

„Zhromažďujeme odozvy a dokumentačné materiály od účastníkov tohoročnej iniciatívy a vyhodnocujeme ich. Je pre nás veľkým povzbudením, že spoločenstvá, farnosti a školy aktívne zareagovali a v hojnej miere využili informácie a podklady, ktoré sme im na tento deň pripravili,“ hodnotí iniciatívu riaditeľka národnej kancelárie ACN Slovensko Martina Hatoková. „Za podporu a osobné nasadenie ďakujeme našim otcom biskupom, kňazom, rehoľným spoločenstvám, katechetickým pracovníkom, riaditeľom cirkevných a štátnych škôl, učiteľom, mamám a otcom, organizáciám i jednotlivcom a kresťanským médiám. Každý prispel nemalým dielom k rozšíreniu a realizácii iniciatívy,“ dodáva Martina Hatoková.

ACN Slovensko pripravilo v rámci iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec špeciálnu webovú stránku www.miliondeti.sk, na ktorej možno naďalej nájsť zaujímavé materiály pre potreby škôl, farností, organizácií aj jednotlivcov. ACN postupne zverejní aj výber zozbieraných tohoročných audio-vizuálnych materiálov a webstránka tak poslúži aj pri zabezpečení ďalších ročníkov iniciatívy.

„Veľký úspech zaznamenali pôvodné slovenské video-upútavky - prevzala ich od nás aj centrála ACN International a pre ostatné krajiny ich preložila do iných svetových jazykov. Slovenské deti tak skutočne boli a sú miliónové aj svetové,“ dodáva riaditeľka ACN Slovensko Martina Hatoková. Upútavky sú okrem webstránky zverejnené aj na sociálnom profile pápežskej nadácie ACN Slovensko. „Najsilnejším zážitkom však pre nás boli samotné modliace sa deti, ktoré úprimne a citlivo vnímajú témy ako vojna, nespravodlivosť, prenasledovanie a pokoj,“ uzatvára Martina Hatoková.

ACN – Aid to the Church in Need je celosvetovou dobročinnou a pastoračnou katolíckou organizáciou (založenou v roku 1947 a v roku 2011 povýšenou na nadáciu pápežského práva), ktorej poslanie je zamerané na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Nadácia každoročne realizuje viac ako 6 000 projektov v takmer 150 krajinách. Podporuje ju vyše 400 000 súkromných darcov z celého sveta. Národná kancelária nadácie na Slovensku (ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi), ako 24. vo svete, začala svoju činnosť v marci 2017.

TK KBS informovalo ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi

( TK KBS, ACN; ml ) 20171024024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]