[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tisíce mladých, ktorí sú odhodlaní zmeniť svet, zavíta do hál na Godzone tour
P:3, 13. 10. 2017 12:33, DOM

Sliač 13. októbra (TK KBS) Tisíce mladých ľudí každoročne napĺňajú športové haly a zimné štadióny počas evanjelizačného turné Godzone tour. Aj v tomto roku láka projekt Godzone na svoje turné kvalitnou produkciou, možnosťou spoznať nový rozmer života viery a tiež vstupným zdarma. Celé tohtoročné turné bude prebiehať počas Týždňa Cirkvi pre mládež od 13. do 18. novembra 2017 a projekt navštívi mestá Poprad, Košice, Brezno, Žilina, Bratislava a Praha.

Tím projektu Godzone pripravuje evanjelizačné turné niekoľko mesiacov dopredu a každoročne tvorí novú celovečernú produkciu s množstvom prekvapivých kreatívnych prvkov. Na tohtoročnom turné sa opäť spoja kresťanské chválové skupiny ESPÉ, Heartbeat a Lámačské chvály po boku s hudobníkmi z mnohých iných kapiel a hudobných telies. Večerné koncerty budú spojením pestrej hudobno-tanečnej šou, hlbokého uctievania a spoločnej modlitby, svedectiev, slova, krátkej scénky a kvalitnej videoprodukcie. Po minuloročnej návštevnosti koncertov, ktorá celkovo dosiahla viac než 22 000 ľudí počas šiestich dní turné, očakávajú organizátori v tomto roku opäť nárast.

Názov tohtoročného Godzone tour je Generácia KIOBK: Odhodlaní zmeniť svet. Viac o tejto téme hovorí riaditeľ projektu Godzone Július Slovák: „Veľmi nás oslovil biblický príbeh kráľovnej Ester, ktorú jej strýko Mardochej povzbudzoval slovami čo ak si dosiahla kráľovskú hodnosť pre čas ako je tento? Povzbudzoval ju byť odvážnou a riskovať vlastný život, aby tak zachránila svoj národ. Mám pocit, že to je Božie volanie pre túto generáciu. Vieme, že sme Božie deti, že sme deti Kráľa kráľov, a teda čo ak sme ako generácia, ktorej ide o Božie kráľovstvo (KIOBK) dosiahli túto kráľovskú hodnosť práve pre čas ako je tento?“ Turné má v mladých ľuďoch prebudiť odhodlanie meniť svet okolo seba a stať sa svetlom svietiacim uprostred problémov a beznádeje.

Najdôležitejším zameraním turné je evanjelizácia, ktorá sa nebude diať iba v športových halách a na zimných štadiónoch, ale aj uprostred miest, do ktorých Godzone tour príde. V priebehu jedného novembrového týždňa bude v mestách turné prebiehať dobrovoľnícka činnosť na pomoc charitným centrám a neziskovým organizáciám, výchovno-evanjelizačné koncerty na základných a stredných školách, evanjelizácia na námestiach, fotografické výstavy v nákupných centrách a aj samotné koncerty v športových halách a na zimných štadiónoch. Do celej prípravy tour bude zapojených viac ako 300 dobrovoľníkov z celého Slovenska aj z Českej republiky.

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 v náväznosti na prvé úspešné evnjelizačné turné s názvom Enter the Godzone. Členovia projektu patria do Katolíckej Cirkvi a projekt je súčasťou Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže. Celé turné prebieha pod záštitou Rady pre mládež a univerzity pri Konferencii biskupov Slovenska. Garantmi projektu Godzone sú provinciál rehole Piaristov na Slovensku Juraj Ďurnek, SchP, tajomník Radx pre mládež a univerzity KBS Ondrej Chrvala a katolícky kňaz Ján Buc.

TK KBS informovala Ivana Šalgová( TK KBS, iša; ml ) 20171013029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]