[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 10. 12. 2023   Meniny má Radúz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pátri redemptoristi povedú od piatku v Bratislave misie vo svetle Fatimy
P:3, 05. 10. 2017 14:41, DOM

Bratislava 5. októbra (TK KBS) V piatok 6. októbra sa začínajú Mariánske misie, ktoré pri príležitosti 100. výročia zjavení vo Fatime pripravili pátri redemptoristi. Misie sú ponukou pre celú Bratislavu a budú sa konať vo farnosti Bratislava – Kalvária, ktorú od roku 1990 spravujú pátri dominikáni. Správcom farnosti je otec Chryzostom, ktorý o pripravovaných misiách hovorí: „Misie sú pre každú farnosť vždy časom milostí a obrátenia. Keď som v mene farnosti pozýval pátrov redemptoristov do našej farnosti, mal som predovšetkým na mysli posledné misie, ktoré v našej farnosti oni konali v roku 1997. Keďže na tento rok vyšlo práve 100. výročie zjavenia Panny Márie vo Fatime, téma tohtoročných misií už vlastne bola daná. My sa na ne tešíme a pozývame aj ľudí mimo našej farnosti.“

Ľudové misie vo svetle Fatimy chcú byť ozvenou Ježišovej a Máriinej výzvy a pozvania nastúpiť na cestu, ktorá vedie do neba. Budú sa konať pod vedením Misionára milosrdenstva, P. Michala Zamkovského, C.Ss.R. Jeho spolubratia a laickí misionári zo spoločenstiev Calvary a Rieka Života sa budú prihovárať deťom, žiakom základných škôl a gymnázií, rodinám, mužom, ženám, chorým a všetkým, ktorí prijmú pozvanie započúvať sa znovu do slov evanjelia a základných impulzov posolstiev z Fatimy. 

„Nadprirodzené zjavenia a znamenia poznačujú dejiny, vstupujú živo do ľudského konania a sprevádzajú putovanie sveta, prekvapujúc veriacich i neveriacich. Tieto prejavy smerujú  k ústrednému bodu Kristovej zvesti; k láske Otca, ktorá vzbudzuje v ľuďoch obrátenie a dáva im milosť, aby sa mu zverili so synovskou oddanosťou. Takým je aj Posolstvo Fatimy, ktoré s naliehavou výzvou na obrátenie a pokánie odpovedá na samotné jadro evanjeliového posolstva. Posolstvo Fatimy je nepochybne najprorockejšie z moderných zjavení“ hovorí redemptorista Rastislav Dluhý, jeden z kazateľov a organizátorov misií.

Podrobný program misií nájdete na http://redemptoristi.sk/ludove-misie-vo-svetle-fatimy/, alebo event profile Redemptoristov „Ľudové misie vo svetle Fatimy“.

TK KBS informoval Komunikačný tím Redemptoristov

( TK KBS, ktr; ml ) 20171005034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]