[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Važci sa už počas víkendu uskutoční Celoslovenská rada ZKSM
P:3, 22. 09. 2017 08:45, DOM

Spišská Nová Ves 22. septembra (TK KBS) Vo Važci sa dnes začalo stretnutie vedúcich 26 oblastných centier Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) a ich zástupcovia na Celoslovenskej rade vo Važci. Po prázdninách budú počas víkendu spoločne hodnotiť činnosť ZKSM, rozhodovať o podstatných zmenách v združení, a zároveň rozvíjať vzájomné medziľudské vzťahy. ZKSM pripravuje nové inšpiratívne výzvy pre spoločenstvá a tiež nové aktivity, či podujatia, ktorými chce rozvíjať vzájomnú spoluprácu a viac sa priblížiť svojim členom.

Program septembrovej CSR sa zameriava na aktuálne udalosti, ktoré sa v ZKSM chystajú v najbližšom období ako voľba nového predsedu ZKSM, vyúčtovanie dotácie za rok 2017, oboznámenie zúčastnených so žiadosťou o registráciu v rámci programu Podpora z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na nasledujúce trojročné obdobie či uzavretie Interného grantu. Keďže sa blížia komunálne voľby, v programe nebude chýbať ani povzbudenie k angažovanosti v politike v rámci projektu Kresťan v politike. „Projektom Kresťan v politike sa snažíme formovať mladých ľudí, ktorí sa chcú angažovať v politike, povzbudiť ich v úsilí prinášať kresťanské hodnoty aj do politiky a pripraviť ich na komunálne voľby,” povedal Eduard Filo, koordinátor projektu Kresťan v politike. Medzi novinky, ktoré chce ZKSM predstaviť svojim členom, je iniciatíva UpGrade, o ktorej sa vyjadril výkonný riaditeľ ZKSM, Martin Janus. „Považujeme za svoju kľúčovú úlohu napomáhať rozvoju spoločenstiev. Okrem neformálneho vzdelávania, podpory dobrovoľníctva, sieťovania a finančnej podpory sme sa rozhodli pre novú iniciatívu UpGrade, ktorý prináša výnimočný systém rozvoja spoločenstiev a ich členov.”

Celoslovenská rada (CSR) je najvyšším orgánom ZKSM, ktorá sa uskutočňuje štyrikrát v roku. Vedúci oblastných centier ZKSM sa stretnú do konca kalendárneho roka ešte na prelome novembra a decembra na Lokálnych radách, ktoré sa uskutočnia v troch mestách v Prešove, Ružomberku a Trnave. ZKSM na tieto stretnutia pozýva aj vedúcich spoločenstiev z okolitých regiónov. Cieľom týchto lokálnych rád je vytvoriť priestor pre povzbudenie, zdieľanie i zjednotenie úsilia spoločenstiev v regióne. Bude to i príležitosť vytvárať vzťahy,  stretnúť viac vedúcich z okolia, spoznať motivujúce skúsenosti a príklady z iných spoločenstiev.

ZKSM sa už dvadsaťsedem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20170922011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]