TK KBS

Dnes je streda 24. 10. 2018   Meniny má Kvetoslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Top témy
Všetky
Synoda o mladých 2018
Anna Kolesárová

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Blahorečenie Titusa Zemana: Registrácie, pokyny pre kňazov, obmedzenia
P:3, 08. 09. 2017 06:01, DOMBratislava 31. augusta (TK KBS) Prípravy blahorečenia slovenského saleziána kňaza Titusa Zemana, ktoré sa uskutoční v sobotu 30. septembra, sú v plnom prúde. Toto jedinečné podujatie spolu pripravujú Saleziáni don Bosca a Bratislavská arcidiecéza. Prinášame dôležité informácie, ktoré súvisia s blahorečením.

-----------------------------------------------------------------

Blahorečenie slovenského saleziána kňaza Titusa Zemana, mučeníka z obdobia komunistickej totality, bude v sobotu 30. septembra o 10.30 h v Petržalke na priestranstve pri Kostole Svätej rodiny.

PROGRAM BLAHOREČENIA

Piatok 29. 9. 2017

20.00 Modlitbová vigília
♦ Katedrála svätého Martina

Sobota 30. 9. 2017

9.30 Prípravný program
♦ Petržalka, priestranstvo pri Kostole Svätej rodiny

10.30 Pontifikálna svätá omša blahorečenia
♦ Petržalka, priestranstvo pri Kostole Svätej rodiny
Svätej omši predsedá a obrad blahorečenia vykoná legát Svätého Otca Františka,
kardinál Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.
(Z dôvodu bezpečnostných kontrol prosíme prísť na miesto s dostatočným časovým predstihom)

Do blahorečenia zostáva 2 dní 23 hodín 26 minút 25 sekúnd.

16.00 Slávnostný ceremoniál po blahorečení dona Titusa Zemana „Prekročil som hranicu“
♦ HANT Aréna, Bratislava

Nedeľa 1. 10. 2017

10.30 Ďakovná svätá omša za blahorečenie
♦ Vajnory, Nám. Titusa Zemana

-----------------------------------------------------------------

Organizačné pokyny pre kňazov počas Blahorečenia Titusa Zemana (22. septembra 2017)

Saleziáni don Bosca a Bratislavská arcidiecéza oznamujú organizačné pokyny pre kňazov pri príležitosti slávnosti blahorečenia slovenského saleziána kňaza Titusa Zemana, ktorá sa uskutoční v sobotu 30. septembra 2017 o 10:30 h v Bratislave - Petržalke. Biskupov kontaktujú organizátori priamo prostredníctvom biskupských úradov.

REGISTRÁCIA KŇAZOV

Prosíme kňazov, aby sa na koncelebráciu zaregistrovali (ak tak ešte neurobili). Registrácia slúži výhradne na účel zistenia počtu koncelebrantov. Koncelebrovať budú môcť aj tí kňazi, ktorí nie sú zaregistrovaní. Registrácia kňazov TU


LITURGICKÉ POKYNY

1. Kňazom odporúčame, aby prišli
- v Petržalke: najneskôr do 9.45 h, vstup pre kňazov do areálu Kostola Svätej rodiny je z ulice Tupolevova – Iľjušinova;

- vo Vajnoroch: najneskôr do 10.00 h, do Klubu Titusa Zemana pri farskom kostole.
2. Kňazi si majú priniesť so sebou
- do Petržalky: vlastnú albu. Štóly budú pripravené, po skončení slávnosti si ich kňazi môžu ponechať ako dar zo strany Bratislavskej arcidiecézy. Kňazi sa budú obliekať v priestoroch Kostola Svätej rodiny, ktorý bude slúžiť ako sakristia (počas slávnosti bude tento priestor strážený), a prejdú do sektora pre kňazov.
- do Vajnor: vlastnú albu a červenú štólu. Kňazi sa budú obliekať vo Farskom klube Titusa Zemana odkiaľ pôjdu v liturgickom sprievode k oltáru.
3. Sväté omše sa začínajú v Petržalke i vo Vajnoroch v rovnakom čase – o 10:30 h.
- V Petržalke budú základné časti liturgie v latinčine. Každý kňaz dostane brožúrku s kompletnými textami svätej omše, vrátane textov koncelebrácie.
- Vo Vajnoroch bude svätá omša v slovenčine.
- Počas oboch svätých omší budú niektorí kňazi zapojení do rozdávania svätého prijímania. Prosíme o ochotu a rešpektovanie pokynov ceremoniára.
4. Parkovanie bude možné len na záchytných parkoviskách v pešej dostupnosti od miesta konania blahorečenia:
- v Petržalke parkoviská pri OC Danubia (Panónska cesta 38/A) a OC Tesco Extra (Panónska cesta 25);
- vo Vajnoroch bude zriadené parkovisko na trávnatej ploche športového letiska za OC Vajnoria.
5. Prosíme o rešpektovanie pokynov usporiadateľov.
6. Pre kňazov a zasvätené/rehoľné osoby je po skončení svätej omše pripravený obed v priestoroch ZŠ Tupolevova. Podrobnejšie informácie budú poskytnuté priamo v sakristii pred sv. omšou.

Kompletný program a všeobecné organizačné pokyny sú na stránke www.tituszeman.sk. V prípade otázok sa, prosíme, obráťte na organizačný tím – kontakty sú na webovej stránke.

Saleziáni don Bosca a Bratislavská arcidiecéza

-----------------------------------------------------------------

POKYNY A INŠTRUKCIE PRED BLAHOREČENÍM

BEZPEČNOSŤ A ORGANIZÁCIA

O bezpečnosť a organizáciu slávnosti blahorečenia sa stará tím zložený zo zástupcov Saleziánov don Bosca, Bratislavskej arcidiecézy a Policajného zboru SR. Prosíme vás, aby ste rešpektovali pokyny bezpečnostnej a usporiadateľskej služby a príslušníkov polície. Do areálov, kde budú prebiehať hlavné body programu, je zakázané vnášať akékoľvek predmety ohrozujúce bezpečnosť.

Neoceniteľnou pomocou pri príprave celej slávnosti sú dobrovoľníci. Neváhajte ich požiadať o informácie či pomoc a zároveň prosíme, aby ste rešpektovali ich usmernenia.
Pre dôstojnosť programu a s ohľadom na duchovný a liturgický charakter programu, žiadame všetkých účastníkov slávnosti blahorečenia, aby do areálu hlavného programu v Petržalke, na svätú omšu vo Vajnoroch a do HANT Arény neprinášali žiadne zástavy, transparenty či tlačoviny a nepropagovali žiadne hnutia či politické strany.

UBYTOVANIE

Organizátori blahorečenia nemajú možnosť zabezpečiť ubytovanie pre verejnosť.

DOPRAVA V BRATISLAVE

Prinášame odporúčania, ako je možné prísť na jednotlivé body programu:

Piatok 29. 9. 2017
20:00 h Modlitbová vigília, Katedrála sv. Martina, Bratislava

MHD – odporúčame vystúpiť na zastávke Most SNP. Na tejto zastávke stoja električky číslo 4 a 6 a autobusy číslo 28, 29, 30, 37, 50, 70, 88, 91, 133, 191 a 901.

V okolí Katedrály sv. Martina organizátori nezabezpečujú možnosť parkovania.

Sobota 30. 9. 2017
9.30 Prípravný program, Bratislava – Petržalka, priestranstvo pri Kostole Svätej rodiny
10.30 Pontifikálna svätá omša blahorečenia, Bratislava – Petržalka, priestranstvo pri Kostole Svätej rodiny

Obyvateľov Bratislavy, ktorí sa prídu zúčastniť svätej omše blahorečenia, žiadame, aby na dopravu využili predovšetkým prostriedky MHD.
MHD – odporúčame vystúpiť na zastávke Topoľčianska. Na tejto zastávke stoja autobusy číslo 92, 95, 97, 99 a 192. Druhou možnosťou je vystúpiť na zastávke Technopol. Na tejto zastávke stoja autobusy číslo 83, 92, 95, 97, 98, 99 a 192.

Záchytné parkoviská pre autá a autobusy: OC Danubia (Panónska cesta 38/A) a OC Tesco Extra (Panónska cesta 25). Obidve parkoviská sú v pešej dostupnosti od miesta konania blahorečenia. Bližšie informácie o parkovaní a pokynoch pre vodičov budú k dispozícii v druhej polovici septembra 2017.

Žiadame vodičov osobných automobilov, aby sa nesnažili dostať vozidlom do tesnej blízkosti miesta konania blahorečenia.

Od piatka 29.9. do soboty večera 30.9.2017 bude uzatvorená Tupolevova ulica od Pajštúnskej ulice v smere ku kostolu. Na celej tejto komunikácii bude tak isto platiť zákaz zastavenia motorových vozidiel. Zákazy budú osadené dostatočne vopred, vozidlá porušujúce tento zákaz zastavenia, ako aj akékoľvek iné vozidlá bez povolenia organizátora budú odtiahnuté odťahovou službou v spolupráci v Mestskou políciou. Zákaz zastavenia (parkovania) sa bude týkať aj vozidiel s vyhradeným parkovacím miestom – vyhradené parkovacie miesto (zazmluvnené s mestskou časťou) neoprávňuje vodiča porušiť zákaz určený dočasným dopravným značením.

Rozsiahle bezpečnostné opatrenia zasiahnu centrum bratislavskej mestskej časti Petržalka v deň blahorečenia – v sobotu 30. septembra. Uzatvorená bude Pajštúnska cesta od križovatky s Jiráskovou a Smolenickou po križovatku s Jantárovou cestou. Vjazd na Iľjušinovu ulicu bude umožnený iba vozidlám s označením ZŤP, vezúcim osoby s preukazom ZŤP. Rovnako bude uzatvorený aj výjazd zo sídliska v smere od Brančskej a Holíčskej v smere na Pajštúnsku. Uvedené opatrenia budú ukončené v závislosti od bezpečnostnej situácie v sobotu vo večerných hodinách.

16.00 Slávnostný ceremoniál po blahorečení dona Titusa Zemana „Prekročil som hranicu“, HANT Aréna (hala na pasienkoch) Bratislava

MHD – odporúčame vystúpiť na zastávke Bajkalská. Na tejto zastávke stoja autobusy číslo 39, 53, 61, 63, 74, 75, 78, 98, trolejbusy číslo 204 a 205.

V okolí HANT arény organizátori nezabezpečujú možnosť parkovania.

Vstup na slávnostný ceremoniál do HANT Arény je možný iba s platnou vstupenkou. Informácie o vstupenkách nájdete nižšie v sekcii Vstupenky.

Nedeľa 1. 10. 2017
10.30 Ďakovná svätá omša za blahorečenie, Vajnory, Nám. Titusa Zemana, na priestore medzi kostolom Sedembolestnej Panny Márie a Domom Kultúry Vajnory.

Veriacich žiadame, aby na dopravu využili predovšetkým prostriedky MHD.
MHD – odporúčame vystúpiť na zastávke MiÚ Vajnory. Na tejto zastávke stoja autobusy číslo 53 a 153. Druhou možnosťou je vystúpiť na zastávke Uhliská. Na tejto zastávke stoja autobusy číslo 53, 65 a 54. Treťou možnosťou je vystúpiť na zastávke Osloboditeľská. Na tejto zastávke stojí autobus číslo 65.

Záchytné parkovisko pre autá bude na starom letisku. Záchytné parkovisko pre bicykle na detskom ihrisku.
Žiadame vodičov osobných automobilov, aby sa nesnažili dostať vozidlom do tesnej blízkosti miesta konania svätej omše.

Čo si treba vziať, ak idete na svätú omšu blahorečenia do Petržalky alebo na svätú omšu na poďakovanie za blahorečenie do Vajnor?

– osobné doklady (občiansky preukaz a zdravotnú kartičku);

– dostatok vody na pitie pre seba, lebo je možné, že sa na mieste zdržíte aj viac ako tri hodiny;

– ak máte predpísané pravidelné užívanie liekov, nezabudnite si ich vziať tak, aby ste ich mohli v danom čase požiť;

– v prípade nepriaznivej predpovede počasia si prineste ochranu proti dažďu (lepší je pršiplášť, dáždnikom budete zacláňať výhľad sebe aj iným);

– môžete si vziať malú skladaciu stoličku alebo karimatku, ak si budete chcieť sadnúť (priestranstvo je lúka)

VSTUPENKY

Na modlitebnú vigíliu v piatok, na pontifikálnu svätú omšu blahorečenia v sobotu a na ďakovnú svätú omšu v nedeľu JE VSTUP VOĽNÝ.

Na slávnostný ceremoniál do HANT Arény je vstup možný iba s platnou vstupenkou. Vstupenku potrebuje každá osoba staršia ako 6 rokov. Osoby mladšie ako 12 rokov majú povolený vstup iba v sprievode dospelej osoby. Lístky už nie je možné zakúpiť.


INFOSTÁNOK A INFOLINKA

V priestore konania pontifikálnej svätej omše blahorečenia bude k dispozícii infostánok. Od štvrtka 28.9. do nedele 1.10.2017 bude k dispozícii aj infolinka, telefónne číslo zverejníme v druhej polovici septembra.


INFORMÁCIE PRE ZDRAVOTNE POSTIHNUTÝCH (ZŤP A ZŤP-S)

Pre držiteľov preukazu ZŤP a ZŤP-S bude na priestranstve pri Kostole Svätej rodiny vyhradený priestor. Parkovacie miesta pre vozidlá s označením ZŤP vezúce osoby s preukazom ZŤP alebo ZŤP-S budú vyhradené na ulici Iljušinova (pri materskej škole). Vjazd na ulicu Iljušinova bude umožnený vozidlám iba v smere od Jiráskovej, nie v smere od kostola. Prosíme, vezmite na vedomie, že počet parkovacích miest pre ZŤP je obmedzený. V prípade naplnenia kapacity bude vozidlám umožnené iba zastavenie na nevyhnutný čas potrebný na vyloženie/naloženie osoby s preukazom ZŤP. Týmto vozidlám nebude umožnené parkovanie na Iljušinovej ulici.

PITNÁ VODA

Na priestranstve sa bude nachádzať cisterna s pitnou vodou. Napriek tomu Vás žiadame, aby ste si priniesli so sebou dostatok pitnej vody.

ZDRAVOTNÁ SLUŽBA

Zdravotný dozor na podujatí bude zabezpečený posádkami RZP a RLP. Okrem nich budú v koridoroch vykonávať zdravotnú asistenciu dobrovoľní zdravotníci. V prípade zdravotných problémov prosíme kontaktujte najbližšieho usporiadateľa, pracovníka SBS, zdravotníka alebo príslušníka Policajného zboru. Miesta poskytovania prvej pomoci budú výrazne vyznačené v rámci areálu a budú zaznačené aj na mape.

DROGY A FAJČENIE

Požívanie drog a iných omamných látok, ako aj fajčenie, je v priestoroch konania programu blahorečenia zakázané.

PODPORA

Organizácia blahorečenia je náročná aj po finančnej stránke. Budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete nás podporiť na čísle účtu SK31 5200 0000 0000 1718 7510, SWIFT: OTPVSKBX.


AKREDITÁCIA NOVINÁROV

Akreditácia médií je ukončená. Po 26. septembri (po 12:00 h) už nie je možné prijať žiadosti o akreditáciu.

Ak máte záujem o bližšie informácie k blahorečeniu, informujte sa u hovorcu Saleziánov don Bosca:

Rastislav Hamráček, kontakt: hovorca@sdb.sk, 0903 825 148.

Organizátor si vyhradzuje práva na zmenu programu a usmernení.

-----------------------------------------------------------------

Na blahorečenie Titusa Zemana vyšle pápež František kardinála Amata (20. septembra 2017)

V mene pápeža Františka príde vykonať blahorečenie slovenského saleziána Titusa Zemana jeho zástupca. Legátom Svätého Otca, ktorý bude predsedať slávnostnej svätej omši spojenej s obradom blahorečenia, bude taliansky kardinál Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých. Slávnosť sa uskutoční v sobotu 30. septembra 2017 o 10:30 h na priestranstve pri Kostole Svätej rodiny v Bratislave-Petržalke. Informujú o tom organizátori slávnosti na oficiálnej stránke tituszeman.sk, kde je zároveň možné nájsť organizačné informácie (inštrukcie o bezpečnosti, odporúčania a obmedzenia dopravy, registrácie a iné).

„Hlavným významom jeho návštevy je blahorečenie dona Titusa Zemana, čiže potvrdenie presvedčenia veriaceho ľudu na Slovensku a aj v iných krajinách, že jeho život tu na zemi bol v tak vysokom stupni príkladný, že môžeme pokojne a spoločne na verejnosti prosiť o jeho príhovor u Pána Boha v nebi. Tiež nám to umožní s ešte väčšou istotou predkladať život dona Titusa ako príklad vydareného správneho života kňaza a veriaceho človeka, ktorý sa obetoval predovšetkým v službe mladým ľuďom a duchovným povolaniam,“ hovorí bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský.

Angelo Amato sa narodil 8. júna 1938 v Molfette v Taliansku, ako prvý zo štyroch detí v rodine staviteľov lodí. Predtým, ako sa v roku 1953 rozhodol vstúpiť do saleziánskej kandidatúry, študoval na námornom inštitúte v Bari za kapitána dlhých plavieb. Za kňaza bol vysvätený po tom, zložil večné sľuby u Saleziánov sv. Dona Bosca (22. decembra 1967). Získal licenciát z filozofie na Pápežskej saleziánskej univerzite a doktorát z teológie na Pápežskej Gregorovej univerzite v Ríme. V roku 1977 ho poslali do Grécka na sekretariát Pápežskej rady pre jednotu kresťanov. Po návrate do Ríma učil dogmatickú teológiu na Pápežskej saleziánskej univerzite. Pôsobil vo funkcii dekana teologickej fakulty a prorektora univerzity.

V roku 1999 bol menovaný za sekretára Pápežskej teologickej akadémie. Neskôr, 19. decembra 2002, bol menovaný za sekretára Kongregácie pre náuku viery a 6. januára 2003 bol vysvätený za biskupa, s osobným titulom arcibiskupa s titulárnym sídlom v Sile. Dnes už emeritný pápež Benedikt XVI. ho 9. júla 2008 menoval za prefekta Kongregácie pre kauzy svätých na konzistóriu 20. novembra 2010 ho kreoval za kardinála. Ako kardinál sa zúčastnil na konkláve v marci 2013, na ktorom bol zvolený pápež František. Angelo Amato je tiež členom Kongregácie pre náuku viery a Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov.

Kódex kánonického práva charakterizuje pápežského legáta ako toho, kto „reprezentuje osobu rímskeho veľkňaza pri miestnych cirkevných spoločenstvách, pri štátoch a verejných vrchnostiach“ (porov. kán. 363, § 1), ale aj pri nejakých významných udalostiach miestneho cirkevného spoločenstva a štátu (porov. kán. 358). V prvom prípade ide o pápežského vyslanca známeho pod menom „apoštolský nuncius“ a ide o stabilný úrad. V druhom prípade ide o pápežského vyslanca na osobitné a významné udalosti, kde Svätý Otec vysiela niektorého z kardinálov (lat. legatus a latere), ktorý zastupuje Svätého Otca ako pápežovo „druhé ja“ (alter ego).

Blahorečenie saleziána kňaza Titusa Zemana pripravujú Saleziáni don Bosca – Slovenská provincia a Bratislavská arcidiecéza. Na slávnosti očakávajú viaceré osobnosti spoločenského, verejného a náboženského života. Na Slovensko zavíta okrem hlavného celebranta, kardinála Amata, aj hlavný predstavený Saleziánov don Bosca don Ángel Fernández Artime, slovenský kardinál Jozef Tomko, biskupi zo Slovenska, Srbska, Rakúska, Nemecka, Čiech, saleziánski predstavení z okolitých krajín, zástupcovia diplomatických zborov a ďalší. Organizačné informácie k slávnosti, podrobnosti o živote mučeníka Titusa Zemana i o procese jeho blahorečenia je možné nájsť na webovej stránke tituszeman.sk.

-----------------------------------------------------------------

Bratislavu čakajú pri slávnosti blahorečenia Titusa Zemana obmedzenia (19. septembra 2017)
 
Obyvateľov dvoch bratislavských mestských častí Petržalka a Vajnory čakajú počas nadchádzajúcej slávnosti blahorečenie slovenského saleziána Titusa Zemana dopravné obmedzenia. O bezpečnosť a organizáciu podujatia sa stará tím zložený zo zástupcov Saleziánov don Bosca, Bratislavskej arcidiecézy a Policajného zboru SR. Pre dôstojnosť programu zároveň vyzvali všetkých účastníkov slávnosti blahorečenia, aby do areálu hlavného programu v Petržalke, na svätú omšu vo Vajnoroch a do HANT Arény neprinášali žiadne zástavy, transparenty či tlačoviny a nepropagovali žiadne hnutia či politické strany. 
 
“Od piatka 29. 9. do soboty večera 30. 9. 2017 bude uzatvorená Tupolevova ulica od Pajštúnskej ulice v smere ku kostolu. Na celej tejto komunikácii bude tak isto platiť zákaz zastavenia motorových vozidiel. Zákazy budú osadené dostatočne vopred, vozidlá porušujúce tento zákaz zastavenia, ako aj akékoľvek iné vozidlá bez povolenia organizátora budú odtiahnuté odťahovou službou v spolupráci v Mestskou políciou,” avizujú organizátori na webstránke tituszeman.sk. “Zákaz zastavenia (parkovania) sa bude týkať aj vozidiel s vyhradeným parkovacím miestom - vyhradené parkovacie miesto (zazmluvnené s mestskou časťou) neoprávňuje vodiča porušiť zákaz určený dočasným dopravným značením,” spresňujú. 
 
Rozsiahle bezpečnostné opatrenia zasiahnu centrum bratislavskej mestskej časti Petržalka v deň blahorečenia - v sobotu 30. septembra. Uzatvorená bude Pajštúnska cesta od križovatky s Jiráskovou a Smolenickou po križovatku s Jantárovou cestou. Vjazd na Iľjušinovu ulicu bude umožnený iba vozidlám s označením ZŤP, vezúcim osoby s preukazom ZŤP. Rovnako bude uzatvorený aj výjazd zo sídliska v smere od Brančskej a Holíčskej v smere na Pajštúnsku. Uvedené opatrenia budú ukončené v závislosti od bezpečnostnej situácie v sobotu vo večerných hodinách, informujú organizátori na internetovej stránke tituszeman.sk, kde zároveň zverejnili ďalšie dôležité organizačné informácie o slávnosti blahorečenia. 
 
Organizátori očakávajú, že do Bratislavy - Petržalky pricestuje niekoľko tisíc ľudí zo Slovenska i zahraničia. Vyhlásenie Titusa Zemana za blahoslaveného sa udeje počas pontifikálnej svätej omše, ktorú bude v sobotu 30. septembra v Bratislave slúžiť taliansky kardinál Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.  Deň po blahorečení sa uskutoční ďakovná svätá omša v rodisku nového slovenského blahoslaveného - vo Vajnoroch.
 
Pri príprave spolupracuje: Dopravný podnik Bratislava, Policajný zbor SR, Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS), Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), Bratislava – mestská časť Vajnory a Bratislava - mestská časť Petržalka.

-----------------------------------------------------------------

Informácie o registrácii kňazov a autobusov na slávnosť blahorečenia (8. septembra 2017)

Saleziáni don Bosca a Bratislavská arcidiecéza, ktorí spolu jedinečné podujatie pripravujú, vyzvali všetkých kňazov, ktorí sa chystajú na podujatie prísť, aby sa zaregistrovali. Pozývajú k tomu prostredníctvom oficiálnej webstránky podujatia i v osobnej prosbe adresovanej na e-mailové adresy farských úradov. Na stránke zároveň organizačný tím zverejnil registráciu pre pútnikov, ktorí sa chystajú prísť na slávnosť ako skupina (či zájazd) samostatným autobusom. Na základe registrácie organizátori pošlú vopred potrebné dopravné informácie a kartu s poradovým číslom pre evidenciu autobusu na parkovisko.

„Milí kňazi. Vaša prítomnosť na slávnosti blahorečenia je veľmi vítaná. Titus Zeman bude prvý blahoslavený slovenský rímskokatolícky kňaz. Jeho blahorečenie je slávnosťou všetkých kňazov. Pretože ide o jedinečnú udalosť, na ktorú prídu veľmi mnohí z vás, ako organizátori by sme radi vopred poznali aspoň približný počet prítomných kňazov, aby sme mohli zabezpečiť dostatočné miesta na sedenie, štóly, počet hostií,“ informujú organizátori na webstránke tituszeman.sk.

Organizačné pokyny pre účasť kňazov na slávnosti zverejní organizačný tím v druhej polovici septembra. Registrácia slúži výhradne na účel zistenia počtu koncelebrantov. Hlavným celebrantom slávnosti bude pápežský legát, kardiná Angelo Amato, SDB, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých. Koncelebrovať budú aj viacerí biskupi zo Slovenska i zahraničia. Očakáva sa účasť mnohých kňazov. „Ďakujeme vám, že počas zostávajúcich dní do blahorečenia sa aj Vaším prostredníctvom budú môcť veriaci viac dozvedieť o novom blahoslavenom a rásť vo viere v spoločenstvo svätých. Tiež ďakujeme tým, ktorí podporujú prípravu slávnosti aj svojimi modlitbami,“ odkazuje organizačný tím na stránke tituszeman.sk.

„Ak sa chystáte prísť z farnosti alebo zo spoločenstva či rehoľnej komunity na Blahorečenie Titusa Zemana do Bratislavy v sobotu 30. septembra ako skupina/zájazd samostatným objednaným autobusom (nie bežným spojom), prosíme, aby ste sa zaregistrovali. Na základe registrácie Vám vopred pošleme potrebné informácie a kartu s poradovým číslom pre evidenciu Vášho autobusu na parkovisku. Tým, že nám zanecháte kontakt, umožníte nám potrebnú komunikáciu s Vami aj v samotný deň blahorečenia. Údaje budú spracované len pre túto udalosť a nebudú poskytnuté nikomu ďalšiemu,“ informujú ďalej organizátori o registrácii autobusov. Dodávajú, že každý autobus je potrebné zaregistrovať samostatne.

Podrobné informácie o programe blahorečenia sú na webovej stránke www.tituszeman.sk

-----------------------------------------------------------------

Zdroje: Saleziáni don Bosca / Bratislavská arcidiecéza( TK KBS, tze; ml ) 20170908021   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 2010 x

[naspäť]

TV Lux | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2018