[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Manažéri putovali pár dní peši z oravskej Trstenej do Sanktuária v Krakove


P:3, 06. 09. 2017 11:02, ZAH

Krakov 6. septembra (TK KBS) Z oravskej Trstenej do poľského Krakova putovala skupina deviatich slovenských manažérov. Cieľom prvého ročníka ojedinelej púte, ktorá vznikla ako semestrálny projekt na platforme Spoločenstva Ladislava Hanusa, bolo Sanktuárium Božieho milosrdenstva v Krakove - Lagiewnikách a Centrum sv. Ján Pavla II. v Krakove. “Púť vznikla s úmyslom poskytnúť ľuďom pracujúcim v náročných manažérskych pozíciách priestor na reflexiu, stretnutie sa s Bohom, mentálny oddych a vzájomnú výmenu skúsenosti. Púť je charakteristická menšou skupinou účastníkov, aby bolo možné naplniť jej poslanie a je originálna svojou trasou, ktorá je odklonená od rušných asfaltových ciest a vedie cez poľské Beskydy,” informuje stránka www.putmanazerov.sk.

Púť, ktorá sa konala od 27. augusta do 2. septembra, sprevádzal Emil Králik, SVD. Každodenné spoločné putovanie dotvárala spoločná ranná a večerná modlitba a sv. omša slávená na neobvyklých miestach  - v horách. “Ambíciou je uskutočniť púť jeden až dvakrát ročne, pritiahnuť vždy nových pútnikov a pracovať tak na posilnení rozvoja duchovnej stránky človeka, ktorá je v manažérskych pozíciách častokrát opomínaná.” uvádza stránka. 


Sanktuárium Božieho milosrdenstva v Krakove sa nachádza v objekte kláštoru Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva, ktorý vznikol v roku 1891. V medzivojnovom období tu žila a zomrela sestra M. Faustína Kovalská (1905-1938), prostredníctvom ktorej Kristus odkázal Cirkvi a svetu posolstvo o Božom Milosrdenstve. Toto posolstvo približuje tajomstvo Božieho milosrdenstva, vyzýva k dôvere k Bohu a k postoju milosrdenstva k blížnym.


Sanktuárium Božieho milosrdenstva je spojené rozľahlým parkom s centrom sv. Jána Pavla II. Centrum stojí na mieste, kde mladý Karol Wojtyła kedysi pracoval v chemickej továrni na výrobu sódy. Súčasťou centra je aj Svätyňa sv. Jána Pavla II., ktorá je miestom stretnutia sa s jeho svätosťou pokračovaním jeho duchovného dedičstva, ktoré je stále zdrojom inšpirácie pre milióny kresťanov po celom svete.TK KBS informoval Peter Vaško

( TK KBS, pva; ml ) 20170906012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]