[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František zaslal pred cestou kolumbijskému ľudu videoposolstvo
P:3, 04. 09. 2017 19:05, ZAH

Vatikán/Kolumbia 4. septembra (RV) Buďme prvými v milovaní, vo vytváraní mostov, vo vytváraní bratstva. Odkázal pápež František krátko pred svojou apoštolskou cestou do Kolumbie latinskoamerickému národu vo videoposolstve. Do krajiny prichádza ako pútnik nádeje a pokoja.

Videoposolstvo pápeža Františka adresované kolumbijskému národu pred svojou apoštolskou návštevou v dňoch od 6. do 11. septembra

„Drahý národ Kolumbie, o pár dní navštívim vašu krajinu. Prídem ako pútnik nádeje a pokoja, aby som s vami oslávil vieru v nášho Pána a tiež aby som sa učil od vašej lásky a vašej vytrvalosti v hľadaní pokoja a harmónie.

Srdečne vás zdravím a ďakujem pánovi prezidentovi republiky a biskupom biskupskej konferencie za pozvanie navštíviť Kolumbiu. Rovnako ďakujem každému jednému z vás, ktorý ma privítate vo svojej zemi a vo svojom srdci. Viem, že ste pracovali – a pracovali ste veľa, aby ste pripravili toto stretnutie. Moja vďaka patrí všetkým, ktorí spolupracovali a naďalej tak robia, aby sa to stalo skutočnosťou.

«Urobme prvý krok» je témou tejto cesty. Pripomína nám, že v akejkoľvek činnosti a projekte je vždy potrebné urobiť prvý krok. Rovnako nás nabáda byť prvými v milovaní, vo vytváraní mostov, vo vytváraní bratstva. Urobiť prvý krok nás povzbudzuje vyjsť v ústrety druhému, natiahnuť ruku a dať si znak pokoja.

Pokoj je to, čo Kolumbia hľadá už dlhý čas a pracuje na jeho dosiahnutí. Pokoj stabilný, trvalý, aby sme na seba hľadeli a aby sme sa k sebe správali ako bratia, nikdy nie ako nepriatelia. Mier nám pripomína, že všetci sme synmi toho istého Otca, ktorý nás miluje a utešuje nás.

Cítim sa poctený, že môžem navštíviť túto zem bohatú na históriu, kultúru, vieru, mužov a ženy, ktorí s húževnatosťou a vytrvalosťou pracovali na tom, aby sa stala miestom, kde kraľuje harmónia a bratstvo, kde je Evanjelium známe a milované, kde povedať brat a sestra neznamená niečo cudzie, ale skutočný poklad, ktorý treba chrániť a brániť.

Dnešný svet potrebuje poradcov pre mier a dialóg. Aj Cirkev je povolaná v tejto oblasti, aby šírila zmierenie s Pánom a s bratmi, a zmierenie so životným prostredím, ktoré je tiež stvorením Boha, a ktoré využívame barbarským spôsobom. Nech je táto návšteva bratským objatím pre každého jedného z vás, a počas ktorej pocítime Pánovu útechu a nehu.

Drahí kolumbijskí bratia a sestry, želám si prežiť tieto dni s vami v radostnom duchu, s vďačnosťou k Pánovi. S láskou vás objímam a prosím Pána, aby vás požehnal, aby ochraňoval vašu krajinu a daroval vám pokoj. A našu Matku, Svätú Máriu, aby vás chránila. A prosím, nezabudnite sa za mňa modliť. Ďakujem a dovidenia!“

( TK KBS, RV ej; ml ) 20170904040   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]