[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 24. 10. 2020   Meniny má Kvetoslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Núdzový stav
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

S biskupom Štefanom Vrablecom sa rozlúčia 7. septembra v Trnave a Závode
P:3, 02. 09. 2017 20:02, DOMTrnava 2. septembra (TK KBS) S titulárnym tasbaltským a emeritným bratislavsko-trnavským pomocným biskupom Mons. Štefanom Vrablecom, ktorý zomrel v piatok 1. septembra vo veku 92 rokov v Nitre, sa rozlúčia vo štvrtok 7. septembra sa v Trnave a v Závode. Prinášame informácie k pohrebu otca biskupa Štefana Vrableca.

Veriaci budú môcť jednotlivo pristupovať k rakve a vzdať poslednú úctu telesným pozostatkom biskupa Vrableca v Katedrále sv. Jána Krstiteľa už od rána, od 8.30 hodiny.

Zádušná svätá omša za zosnulého otca biskupa Štefana sa začne o 10.00 hodine. Jej hlavným celebrantom bude Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup - metropolita, ktorý sa k prítomným prihovorí v homílii ako predseda Konferencie biskupov Slovenska.

Po svätej omši prítomní biskupi a kňazi odprevadia telesné pozostatky biskupa Vrableca k autu, ktoré jeho telesné pozostatky prevezie do farnosti Závod, odkiaľ pochádzal.

V Závode sa uskutoční pohrebná svätá omša spolu s obradmi uloženia do hrobu. Svätá omša sa začne o 16.00 hodine. Biskupa potom pochovajú do hrobu na miestnom cintoríne.

Liturgický úrad Trnavskej arcidiecézy pri tejto príležitosti informuje:

- Biskupi prídu priamo do katedrály. Obliekať do liturgických rúch sa budú v sakristii, ktorá je vyhradená pre nich, aulistov biskupských úradov a dekanov Trnavskej arcidiecézy. Miesta na stoličkách v presbytériu sú vyhradené pre biskupov, aulistov a dekanov Trnavskej arcidiecézy; v kanonických stallách - laviciach v presbytériu katedrály sú miesta vyhradené iba pre aulistov a kanonikov jednotlivých biskupských úradov.

Prosíme otcov biskupov a ich aulistov, aby svoje miesta v presbytériu zaujali najneskôr do 9.45 hodiny. Prosíme tiež, aby ostatní kňazi rešpektovali túto rezerváciu kanonických stall.

- Ostatní kňazi sa budú do liturgických rúch obliekať v prvej kaplnke vľavo od vstupu do katedrály, odkiaľ zaujmú vyhradené miesta v laviciach na ľavej strane hlavnej lode katedrály najneskôr do 9.45 hodiny.

- Koncelebrovať môžu všetci prítomní kňazi, je však potrebné, aby si priniesli so sebou albu a štólu fialovej farby.

- Parkovacie miesta pre biskupov a kňazov sú zabezpečené vo dvore Arcibiskupského úradu, vjazd z Invalidskej ulice. (V prípade naplnenia nádvoria bude potrebné autá parkovať na platených parkoviskách v okolí katedrálneho chrámu.)

Parte Mons. Štefan Vrablec

TK KBS informoval Arcibiskupský úrad v Trnave

-

Súvisiaci článok: 1. 9. 2017 Vo veku 92 rokov zomrel bývalý pomocný biskup Mons. Štefan Vrablec( TK KBS, abutt; ml ) 20170902007   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]