[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 09. 2021   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

S biskupom Štefanom Vrablecom sa rozlúčia 7. septembra v Trnave a Závode
P:3, 02. 09. 2017 20:02, DOM

Trnava 2. septembra (TK KBS) S titulárnym tasbaltským a emeritným bratislavsko-trnavským pomocným biskupom Mons. Štefanom Vrablecom, ktorý zomrel v piatok 1. septembra vo veku 92 rokov v Nitre, sa rozlúčia vo štvrtok 7. septembra sa v Trnave a v Závode. Prinášame informácie k pohrebu otca biskupa Štefana Vrableca.

Veriaci budú môcť jednotlivo pristupovať k rakve a vzdať poslednú úctu telesným pozostatkom biskupa Vrableca v Katedrále sv. Jána Krstiteľa už od rána, od 8.30 hodiny.

Zádušná svätá omša za zosnulého otca biskupa Štefana sa začne o 10.00 hodine. Jej hlavným celebrantom bude Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup - metropolita, ktorý sa k prítomným prihovorí v homílii ako predseda Konferencie biskupov Slovenska.

Po svätej omši prítomní biskupi a kňazi odprevadia telesné pozostatky biskupa Vrableca k autu, ktoré jeho telesné pozostatky prevezie do farnosti Závod, odkiaľ pochádzal.

V Závode sa uskutoční pohrebná svätá omša spolu s obradmi uloženia do hrobu. Svätá omša sa začne o 16.00 hodine. Biskupa potom pochovajú do hrobu na miestnom cintoríne.

Liturgický úrad Trnavskej arcidiecézy pri tejto príležitosti informuje:

- Biskupi prídu priamo do katedrály. Obliekať do liturgických rúch sa budú v sakristii, ktorá je vyhradená pre nich, aulistov biskupských úradov a dekanov Trnavskej arcidiecézy. Miesta na stoličkách v presbytériu sú vyhradené pre biskupov, aulistov a dekanov Trnavskej arcidiecézy; v kanonických stallách - laviciach v presbytériu katedrály sú miesta vyhradené iba pre aulistov a kanonikov jednotlivých biskupských úradov.

Prosíme otcov biskupov a ich aulistov, aby svoje miesta v presbytériu zaujali najneskôr do 9.45 hodiny. Prosíme tiež, aby ostatní kňazi rešpektovali túto rezerváciu kanonických stall.

- Ostatní kňazi sa budú do liturgických rúch obliekať v prvej kaplnke vľavo od vstupu do katedrály, odkiaľ zaujmú vyhradené miesta v laviciach na ľavej strane hlavnej lode katedrály najneskôr do 9.45 hodiny.

- Koncelebrovať môžu všetci prítomní kňazi, je však potrebné, aby si priniesli so sebou albu a štólu fialovej farby.

- Parkovacie miesta pre biskupov a kňazov sú zabezpečené vo dvore Arcibiskupského úradu, vjazd z Invalidskej ulice. (V prípade naplnenia nádvoria bude potrebné autá parkovať na platených parkoviskách v okolí katedrálneho chrámu.)

Parte Mons. Štefan Vrablec

TK KBS informoval Arcibiskupský úrad v Trnave

-

Súvisiaci článok: 1. 9. 2017 Vo veku 92 rokov zomrel bývalý pomocný biskup Mons. Štefan Vrablec

( TK KBS, abutt; ml ) 20170902007   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]