[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 09. 2021   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Komisárom Svätej stolice na EXPO v Kazachstane bude kard. Peter Turkson
P:3, 30. 08. 2017 09:09, ZAH

Vatikán/Kazachstan 30. augusta (RV) Prefekt Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj kardinál Peter Turkson sa v dňoch od 30. augusta do 2. septembra zúčastní na medzinárodnej výstave EXPO 2017 v kazašskej Astane. Témou stretnutia je „Energia budúcnosti“. Hlavným cieľom podujatia je poukázať na úspechy v oblasti zelenej energie, ktorá je predpokladom trvalo udržateľného rozvoja a zachovania prírodných zdrojov.   

Svätá stolica sa do výstavy zapojí vlastným pavilónom s názvom „Energia pre spoločné dobro; starostlivosť o spoločný dom“ a na jeho realizácii sa podieľa aj miestna Cirkev. V tomto poslaní bude kardinála Turksona, ktorého Vatikán nominoval ako špeciálneho komisára Svätej stolice na EXPO 2017, sprevádzať apoštolský nuncius v Kazachstane Mons. Francis Chullikatt. 

S využitím digitálnych technológií pomocou fotografií, umeleckých, kultúrnych a duchovných diel uvádza návštevníkov do štyroch tém: láska Boha ako počiatok stvorenia človeka a zeme; energia ako nástroj v rukách človeka, ktorý ho nie vždy použil správne; energia využitá na integrálny rozvoj človeka a  starostlivosť o spoločný domov; sila duchovna so zvláštnym dôrazom na modlitbu, hľadanie zmyslu a medzináboženský dialóg. 

Kardinál Turkson sa vo štvrtok 31. augusta zapojí do medzináboženskej konferencie pri Paláci pokoja a zmierenia v Astane. Na tomto podujatí, ktoré organizuje Dikastérium pre integrálny ľudský rozvoj v spolupráci s Pápežskou radou pre medzináboženský dialóg, s apoštolskou nunciatúrou v Kazachstane a ďalšími, sa zúčastnia aj zástupcovia islamu, členovia židovskej komunity a rôznych kresťanských denominácií z rôznych krajín sveta.( TK KBS, RV ej; ml ) 20170830020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]