[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 03. 2023   Meniny má Beňadik      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Telesné pozostatky sv. Augustína vystavili v talianskej Pavii
P:3, 24. 08. 2017 18:28, ZAH

Taliansko 24. augusta (RV) Relikvie sv. Augustína dnes vystavili v Bazilike sv. Petra (San Pietro in Ciel d’Oro) v Pavii na severe Talianska. Stalo sa tak na záver eucharistickej slávnosti, ktorej predsedal Mons. Vittorio Lanzani, biskup zodpovedný za umelecké dielne pri Bazilike sv. Petra vo Vatikáne.

Pavia sa stala miestom posledného odpočinku sv. Augustína, biskupa, učiteľa Cirkvi, zakladateľa Rádu augustiniánov a jedného z najväčších cirkevných spisovateľov všetkých dôb, v 8. storočí na pokyn lombardského kráľa.

Vystavené telesné pozostatky sv. Augustína si budú môcť veriaci uctiť až do 28. augusta, kedy Cirkev slávi jeho liturgickú spomienku. Slávnosti bude predsedať štátny sekretár Svätej stolice kard. Pietro Parolin. Vatikánsky diplomat sa o významnej udalosti zmienil pre talianske médiá v súvislosti s najznámejším Augustínovým dielom „Vyznania“, keď povedal:

„Naša doba sa v očiach nás všetkých javí ako večná migrácia, takmer obsesívna: do Európy a zvlášť do Talianska prichádzajú mnohí z Afriky či z Ázie. V Taliansku núti nezamestnanosť mladých k emigrácii, a idú za nimi aj ich rodičia, aby ich navštívili.

Augustín vo svojich Vyznaniach je ikonou mladého človeka migrujúceho za lepším životom. Z Afriky prichádza do Itálie, do Ríma, do Milána a päť rokov neskôr sa vracia späť do svojho rodiska Tagaste, ktoré sa nachádzalo pri hraniciach Rímskej ríše.

Nasleduje ho jeho matka, jeho brat, sestra, niekoľko príbuzných, viacerí priatelia. Počas jednotlivých fáz migrácie vždy hľadali nejakú pomoc, nejakého priateľa, a vždy sa modlili, hľadali Boha, svoju útechu. Augustínove Vyznania sú vskutku knihou modlitby migranta.“

( TK KBS, RV ej; pz ) 20170824021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]