[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 11. 08. 2022   Meniny má Zuzana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zamestnanci Rádia LUMEN putovali s poslucháčmi na Skalku nad Váhom
P:3, 13. 08. 2017 11:19, DOM

Trenčín 13. augusta (TK KBS) Skalka nad Váhom vyvoláva u pútnikov pocit pokoja potrebný na to, aby mohli vnímať pôsobenie Božieho Ducha. Presne ako to odkázali sv. Andrej Svorad a Beňadik. A práve pokojnú atmosféru sa snažili priniesť v sobotu priamym prenosom pracovníci katolíckeho rádia Rádia LUMEN. "V nahrávkach v priamom prenose sme sa navrátili k nedávnej návšteve arcibiskupa Cyrila Vasiľa, ktorý Skalku navštívil na hlavnej púti. A počas celej púte sme nahrávali a z prenosového voza vysielali tieto nahrávky pre poslucháčov, ktorí na Skalku putovať nemohli a boli s nami v spojení," hovorí náboženský redaktor Pavol Jurčaga, ktorý obsluhoval prenosový voz.

Na úvod púte privítali veriacich riaditeľ Rádia LUMEN Juraj Spuchľák a správca Diecéznej svätyne Peter Beňo. Po ruženci nasledovala v programe svätá omša, v ktorej hlavný celebrant, Juraj Spuchľák, priblížili myšlienky o potrebe odpustenia: "Keď odpúšťame, sme podobní Bohu. uvedomme si, že len vďaka Božiemu odpusteniu tu sme. Cirkev potrebuje ľudí, ktorí budú šíriť kultúru odpustenia, aby aj iní ľudia mohli povedať, že v Cirkvi našli prijatie."

V moderovanom pásme mohli poslucháči priamo na Skalke vidieť a počuť redaktorov Iva Nováka, Máriu Trubínyovú a Jána Sabola gréckokatolíckeho kňaza, ktorý vedie na facebooku duchovnú poradňu. Priamo na Skalke sa snažil radiť poslucháčom v špeciálnom vydaní tejto duchovnej poradne. "V našej rodine si prechádzame veľkým krížom choroby manželky, prežili sme si naozaj všeličo a som rád, že môžem zo svojich skúseností snáď aspoň trochu pomôcť ľuďom v ťažkostiach. Príbeh o našom utrpení nájdete v časopise LUMEN klub, ktorý posielame všetkým patrónom Rádia LUMEN," povedal na Skalke Ján.

Priestor na púti na Skalke dostal aj známy prírodovedec Miroslav Saniga, spolu so svojim miestnym kolegom Alfonzom Liškom a pozdravy zo spriateleného Rádia Proglas z Českej republiky odovzdali manželia Janoškovci pracujúci v tomto rádiu. Nemenej dôležitou súčasťou púte bolo stretnutie s poslucháčmi. "Ste pre mňa liekom, tak vnímam vaše vysielanie," vyznal sa jeden z poslucháčov. "K Rádiu LUMEN som sa dostal pred piatimi rokmi a odvtedy nemôžem nič iné počúvať, len vás," aj takto znelo jedno z príjemných poslucháčskych povzbudení.

Rádio LUMEN putovalo na Skalku už po druhý raz. Prvá púť sa konala približne pred rokom. Na najbližšie stretnutie pozýva kolektív rádia do Vysokých Tatier na Lumentúru v nedeľu 27. augusta.

TK KBS informoval Ivo Novák

( TK KBS, ino; ml ) 20170813004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus