[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Školu autentických sŕdc vo Važci absolvovalo 40 mladých z celého Slovenska
P:3, 30. 06. 2017 18:10, DOM

Spišská Nová Ves 30. júna (TK KBS) V júli sa ukončí jednoročná formácia mladých v Škole autentických sŕdc (ŠAS). Účastníci absolvovali 7 víkendov formácie v oblasti duchovného sprevádzania (poradenstva), ktorú uzavrú letnou školou, na ktorej budú zaujímaví domáci i zahraniční hostia. Letná škola začína práve dnes.

Školu autentických sŕdc vo Važci absolvovalo 40 mladých z celého Slovenska. Formácia účastníkov ŠAS je zameraná na osobnostný a duchovný rast, upevnenie kresťanskej identity, ako aj zvládnutie základných poznatkov k službe v oblasti duchovného sprevádzania (poradenstva). Je určená pre absolvenov ucelenej kresťanskej formácie a tých, ktorí chcú v budúcnosti slúžiť v tejto oblasti. “K duchovnému sprevádzaniu je pozvaný každý kresťan. Súvisí so starostlivosťou o vzájomné duchovné dobro ľudí v spoločenstve Cirkvi, “povedal Martin Janus, ktorý so svojou manželkou Veronikou vedie už tretí ročník tejto školy.

Škola pozostáva zo siedmich tematických víkendových stretnutí a 6-dňového letného sústredenia, počas ktorých sa preberajú témy zamerané na vnútorné uzdravenie, celistvosť a integritu, sebaprijatie, slobodu od strachu, sexualitu, vyvážený životný štýl, zdravé vzťahy a hranice. Súčasťou programu ŠAS sú prednášky, pracovné skupiny, skupinové diskusie a zdieľanie, osobná a spoločná modlitba a slávenie eucharistie. “Tieto víkendy boli pre mňa novými nádychmi, ktoré uzdravovali a premieňali moje srdce i pohľad na svoj život. Okrem toho som na ŠASke získala nových priateľov a užitočné poznatky, vychádzajúce zo skúsenosti, ktoré môžem využívať v práci s mládežou v spoločenstve i v práci, “ hovorí Monika Takáčová, účastníčka ŠAS.

ŠAS založila Ľudka Hagovská v roku 2010, ktorá mala srdce a víziu pre túto školu a celkovo službu poradenstva. Túto víziu po nej prevzali Martin a Veronika Janusovci a plánujú v nej pokračovať aj naďalej. Školu zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, ktorého poslaním je prostredníctvom neformálneho vzdelávania napomáhať osobnostnému a duchovnému rozvoju mladého človeka na osobnosť s uceleným pohľadom na život.

ZKSM sa už dvadsaťšesť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20170630027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]