[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Prešove bude u o týždeň konferencia “Oheň” na tému V Božej rodine
P:3, 07. 06. 2017 11:05, DOM

Prešov 7. júna (TK KBS) V prešovskej Tatran Handball Aréne v Prešove sa už budúci týždeň - 17. júna 2017 - uskutoční evanjelizačná konferencia Oheň. Jej program sa začína o 9:00 h. Oheň je priestorom stretnutia a obohatenia. Program tvorí modlitba chvál s hudobným doprovodom, prednášky pozvaných hostí a skúseností mnohých o tom ako prežívajú svoj život s Bohom. Súčasťou programu je moderný a zaujímavý evanjelizačný program plný scénok, tanca a svedectiev.

Tohtoročnou témou bude „V Božej rodine“ a mottom je Biblický citát: „A tak teda už nie ste cudzinci a prišelci, ale ste spoluobčania svätých a členovia Božej rodiny. Ste vybudovaní na základe apoštolov a prorokov, pričom uholným kameňom je Ježiš Kristus. V ňom celá stavba pevne pospájaná rastie vo svätý chrám v Pánovi; v ňom ste aj vy spoločne budovaní na Boží príbytok v Duchu“ (Ef 2,19-22).

História Ohňa v Prešove sa začala roku 1997. Vlani sa uskutočnil po sedemročnej pauze a stretol sa s veľmi dobrým ohlasom, o čom svedčí vyše 6000 účastníkov. Prednášajúcimi boli Renewal Ministries, laický misionár Tom Edwards z USA a Graham Keep z Kanady. Práve Tom Edwards bol pri začiatkoch Ohňa na Slovensku a takto naň spomína: „Mám veľmi rád Oheň, prvýkrát som ho zažil v roku 1997 v mestskej hale, v ktorej bolo plno ľudí. Prišli z celého Slovenska a vylievalo hostia z sa tu veľa milostí. Každý člen tímu má na to nádherné spomienky.“

No Oheň aj po rokoch stále láka množstvo ľudí, ktorí neváhajú pricestovať z rôznych kútov Slovenska. Dôvod objasňuje Ján Juščák zo spoločenstva Marana Tha, ktorý viedol podujatie po hudobnej stránke. „Je to predovšetkým preto, lebo majú hlad a smäd po Božej prítomnosti. Aj tento rok môžeme zažívať, že ľudia túžia po Božej blízkosti, nehe a dobrote a Boh odpovedá na túto túžbu.“ Takúto odpoveď zažil počas Ohňa v roku 1998 aj Peter Lipták, bývalý narkoman, dnes známy slovenský evanjelizátor, ktorý, ako hovorí, tam stretol Ježiša Krista a stal sa novým človekom.

Pri hodnotení minuloročného Ohňa nám líder spoločenstva Marana Tha Peter Štupák prezradil čo si všimol a aké sú podľa neho signály toho, že sa ľudia počas konferencie stretávajú s Bohom: „Cez radosť, cez slzy, keď sa Boh stretne s človekom, tak jeho výraz sa zmení. To sa ani nedá opísať, je to niečo krásne. Bolo to vidieť najmä na mladých, ale aj na ostatných.“ O tom ako vnímali stretnutie samotní účastníci sa podelil aj Marián: "Na minuloročnom Ohni bola pre mňa najsilnejšia modlitba za nás mladých a to, ako sme sa potom modlili za mesto a žehnali ľuďom. Super bolo aj to, že sme sa mohli stretnúť v tak veľkom počte a spolu sa modliť, chváliť Boha a počúvať, čo nám Boh chce povedať."

Konferenciu organizuje katolícke spoločenstvo Marana Tha z Prešova v spolupráci s Hnutím Svetlo - Život a pod záštitou košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera. Hudobne budú tento deň sprevádzať spoločenstvo Marana Tha a Lamačské chvály. Prednášajúcimi budú katolícky kňaz, bývalý riaditeľ TV Lux Ján Buc a už spomínaný Tom Edwards. Konferencia je finančne podporená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže.

Bližšie informácie je možné nájsť na stránke ohen.maranathapo.sk.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20170607021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]